Fakti.bg | 30.08.2024 18:19:45 | 42

ЦСКА 1948 постигна втора поредна победа и прекъсна устрема на Ботев Враца

В двубой от седмия кръг на efbet Лига ЦСКА 1948 надделя при визитата си на Ботев Враца с 3:0. В осмата минута Бирсент Карагарен откри резултата, а с две попадения на Евгений Сердюк бе оформен и крайният резултат, като украинецът бе точен в 45-ата и 68-ата минута.

В осмата минута гостите откриха резултата. Емил Ценов отправи дълъг пас от собствената половина и намери Радослав Кирилов. Капитанът на "белите" опита да пробие и бе пресрещнат от защитата на Ботев. Топката рикошира в двама бранители на врачани и попадна на главата на Меси Биатумусока, който пробва да върне назад към вратаря Федерико Бариос. Бирсент Карагарен издебна нескопосаното действие на бранителя, изпревари стража и изпрати топката зад голлинията - 0:1.

В 11-ата минута нова грешка в отбраната на Ботев Враца даде възможност на Карагарен да изведе Евгений Сердюк сам срещу Бариос. Стражът протегна крака си в решителния момент и блокира шута на украинския нападател.

Три минути след това Парвиз Умарбаев опита изстрел от дъгата на наказателното поле, но изпрати топката високо над вратата.

В 26-ата минута Ботев Враца отправи първия си точен удар. Браян Переа получи топката на дъгата на наказателното поле на ЦСКА 1948 и след завъртане шутира фронтално. Кълбото тупна коварно пред Петър Маринов, но вратарят съумя да улови.

В 41-ата минута Мартин Ачков отправи шут от пряк свободен удар, но топката се озова директно в обятията на Маринов.

В 44-ата Браян Переа пусна отличен извеждащ пас към Даниел Генов. Петър Маринов обаче излезе добре и съумя с крак да избие топката току преди Генов да я отиграе.

В първата минута продължение на първото полувреме гостите удвоиха аванса си. Дълъг пас на Емил Ценов изведе Радослав Кирилов сам срещу вратаря Бариос. Капитанът на ЦСКА 1948 предпочете да подаде на намиращия се на празна врата Сердюк, който без колебание реализира за 0:2.

В 52-ата минута Мартин Ачков центрира отляво и намери Бубакар Траоре, който стреля с глава, но право в ръцете на Маринов.

Пет минути след това Сердюк навлезе отдясно по нападението на ЦСКА 1948 и подаде към Карагарен, който обаче бе блокиран от Стефан Цонков, а след рикошета кълбото бе уловено от Бариос.

В 65-ата минута Радослав Кирилов отправи силен шут в центъра на вратата, като Бариос плонжира и изби току под горната греда.

В 68-ата минута авансът на ЦСКА 1948 стана класически. Постепенна атака на гостите, започнала отляво от Радослав Кирилов, бе насочена вдясно към Бирсент Карагарен. Той разигра с Евгений Сердюк, извеждайки украинеца зад защитата на Ботев Враца. Сердюк стреля от малък ъгъл с голяма сила, без да остави шансове на Бариос за 0:3.

В 74-ата минута след грешка в защитата на ЦСКА 1948 Иван Василев се озова очи в очи с Петър Маринов, но стражът се намеси убедително и изби в корнер.

В 80-ата минута Парвиз Умарбаев отправи далечен и силен шут по посока вратата на Ботев Враца, като стражът Бариос нямаше трудности и улови.

Минута по-късно Даниил Кондраков стреля от границата на наказателното поле и изпрати топката високо над горната греда на вратата на ЦСКА 1948,

В 85-ата минута Умарбаев пусна извеждащ пас по земя към Марио Илиевски. Северномакедонецът шутира в движение, но директно в тялото на Бариос, който боксира.

В третата минута добавено време на срещата Радослав Кирилов изведе Октавио отляво по атаката на гостите. Бразилецът комбинира с Илиевски, който изведе на празна врата Карагарен. Опитният флангови състезател реализира с прецизен удар, като първоначално попадението бе признато, но след намеса на ВАР голът бе отменен заради нарушение на Емил Ценов срещу Иван Василев в началото на атаката.

БОТЕВ ВРАЦА - ЦСКА 1948 0:3

0:1 Бирсент Карагарен 8, 0:2 Евгений Сердюк 45+1, 0:3 Евгений Сердюк 68

БОТЕВ ВРАЦА: 34. Федерико Бариос (В), 6. Давид Суарес, 9. Даниел Генов (46 - 8. Даниил Кондраков), 11. Мартин Ачков, 19. Браян Переа (К), 20. Меси Биатумусока, 21. Бубакар Траоре (72 - 7. Иван Василев), 22. Антоан Стоянов (46 - 15. Мирослав Маринов), 24. Мартин Смоленски (46 - 17. Чавдар Ивайлов), 25. Деян Лозев, 33. Стефан Цонков

Старши треньор: Тодор Янчев

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов (В), 19. Стив Фуртадо, 91. Райън Бидунга (46 - 6. Радослав Илиев), 14. Теодор Иванов, 39. Парвиз Умарбаев (88 - 61. Октавио), 28. Неделко Пишчевич (78 - 58. Марто Бойчев), 7. Талис, 21. Емил Ценов, 9. Бирсент Карагарен, 25. Евгений Сердюк (84 - 40. Марио Илиевски), 10. Радослав Кирилов (К)

Старши треньор: Валентин Илиев

Главен съдия: Стоян Арсов