Fakti.bg | 01.09.2024 16:09:43 | 32

Челси не успя да победи Кристъл Палас

Челси завърши наравно 1:1 в домакинството си на Кристъл Палас в лондонското дерби на третия кръг в Премиър лийг.

“Сините” изиграха доста силна първа половина на първата част на двубоя, която Николас Джаксън (25’) вкара и попадението за домакините. Нещо подобно се получи и в началото на втората част, но след гола на Еберечи Езе (53’) играчите на Челси стигнаха до някакви малко по-сериозни положения едва в добавеното време.

Това бе първо равенство за тези два тима от 1995 година.

За Челси това бе първо равенство след поражение на старта и успех в миналия кръг. “Орлите” пък имат повече поводи за радост, след като това бе първа спечелена точка за тях след две поражение в първите два кръга.

На трибуните на "Стамфорд Бридж" пък бе най-новото попълнение на домакините Джейдън Санчо, който преди началото на мача се появи на терена, за да бъде представен и да поздрави феновете.