Fakti.bg | 01.09.2024 18:25:41 | 32

Хебър Пазарджик с първи успех за сезона

В предпоследния мач от седмия кръг на efbet Лига Хебър Пазарджик надделя в символично гостуване над Берое в Стара Загора с 3:1. Атанас Кабов откри от дузпа за "гробарите" в 11-ата минута, а Набил Макни удвои в 56-ата. Сантиаго Годой се разписа също от дузпа в 66-ата минута, връщайки заралии в срещата, но в 85-ата минута Олексий Збун оформи крайния резултат. Заралии завършиха мача с 9 души след червените картони на Франко Минго и Сантиаго Годой.

След преразглеждане с ВАР в 10-ата минута бе отсъдена дузпа за нарушение на Лучано Скуадроне срещу Мартин Михайлов. Волен Чинков посочи бялата точка, от която в 11-ата минута Атанас Кабов откри резултата с плътен удар в долния десен ъгъл на вратата на Берое.

В 29-ата минута Енцо Еспиноза направи сериозен пропуск. Той отправи удар с глава след меко центриране на Оиер Сареги, но топката мина над вратата.

В 38-ата минута за грубо нарушение на Франко Минго срещу Набил Макни бе показан директен червен картон за капитана на старозагорци, който остави съотборниците си с човек по-малко на терена.

Три минути след това Хуанка Пинеда бе изведен зад защитата на Хебър и се озова очи в очи с вратаря Петър Дебърлиев. Шутът по земя на играча на гостите бе отразен от капитана на пазарджиклии, който закачи топката и тя излезе в ъглов удар.

В продължението на първата част Георги Търтов реши да опита да реализира директно от свободен удар, но шутът му премина над горната греда на вратата зад Артур Мота.

В 56-ата минута символичните домакини поведоха с 2:0. Контраатака на Хебър доведе до числено преимущество на пазарджиклии спрямо техния опонент. Дриблиращият отляво по атаката Душан Вукович обърна фронта вдясно с извеждащ пас, намирайки Набил Макни. Острието на Хебър овладя и стреля в близкия ъгъл, удвоявайки аванса на "зелените".

Пет минути след това Франциско Сагардия бе изведен очи в очи с Петър Дебърлиев. Силният шут на нападателя на Берое намери очертанията на вратата, но и ръкавиците на капитана на Хебър, което доведе до корнер в полза на заралии.

В 65-ата минута след консултация с ВАР Волен Чинков отсъди дузпа в полза на Берое след нарушение на Петър Дебърлиев срещу Оиер Сариеги при изпълнението на ъгловия удар. С изпълнението се зае Леандро Годой, който в 66-ата минута намали на 2:1.

В 70-ата минута Карлос Алгара отправи изстрел от далечна дистанция, който профуча покрай дясната странична греда на вратата на Хебър.

Осем минути по-късно Сагардия преодоля Божидар Пенчев и с шут от границата на наказателното поле изпрати топката малко над горната греда на вратата на символичните домакини.

В 85-ата минута Шейх Диаманка отне топката при преса на Хебър и съумя да подаде към Кристиан Андонов. Той разпредели кълбото към излезлия на чиста позиция в наказателното поле Олексий Збун, който с премерен шут реализира за 3:1.

В добавеното време на срещата с втори жълт и съответно червен картон бе изгонен Сантиаго Годой.

ХЕБЪР - БЕРОЕ 3:1

1:0 Атанас Кабов 11 - дузпа, 2:0 Набил Макни 56, 2:1 Сантиаго Годой 66 - дузпа, 3:1 Олексий Збун 85

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев (В) (К), 21. Божидар Пенчев, 88. Милен Гамаков, 55. Мартин Михайлов, 18. Радослав Терзиев, 98. Георги Търтов, 77. Октай Хамдиев (69 - 7. Олексий Збун), 15. Уилям Фонкю, 11. Душан Вукович (74 - 19. Георги Стайков), 10. Атанас Кабов (82 - 8. Кристиан Андонов), 70. Набил Макни (82 - 29. Шейх Диаманка)

Старши треньор: Веселин Великов

БЕРОЕ: 1. Артур Мота (В), 2. Оиер Сариеги (66 - 14. Викторио Вълков), 3. Хуан Пабло Саломони, 4. Франко Минго (К), 5. Лучиано Скуадроне, 8. Сегундо Пачаме, 9. Сантиаго Годой, 10. Джани Политино (46 - 7. Франциско Сагардия), 15. Енцо Еспиноса (80 - 23. Кевин Сейхас), 17. Хуанка Пинеда, 24. Стефан Гаврилов (46 - 19. Карлос Алгара)

Старши треньор: Хосе Луис Ачиари

Главен съдия: Волен Чинков

Жълти картони: Мартин Михайлов, Уилям Фонкю (Х), Енцо Еспиноса, Хуан Пабло Саломони, Лучано Скуадроне, Сантиаго Годой (Б)

Червен картон: Франко Минго, Сантиаго Годой (Б)