Fakti.bg | 01.09.2024 20:35:53 | 31

Черно море си тръгна с една точка от Разград

Шампионът на България Лудогорец загуби първи точки в efbet Лига този сезон. Разградчани направиха 0:0 срещу Черно море Варна на свой терен в много интересен и динамичен мач. Футболистите на Захари Сираков създадоха повече положения, но играчите на Илиан Илиев имаха златен шанс дълбоко в добавеното време да си тръгнат с трите точки. Лудогорец задърши мача с 10 човека, тъй като Агибу Камара получи червен картон в 75-ата минута.

Мачът започна двуостро и динамично, като и двата отбора се опитаха да играят добър футбол.

Гостите от Варна отправиха първия точен удар още във 2-ата минута, но Серджио Падт се справи.

В 8-ата минута Квадво Дуа също се пробва да отбележи, но Пламен Илиев нямаше проблеми.

В 15-ата минута селекцията на Захари Сираков създаде добър шанс пред вратата на Илиев. Рик Джонатан пусна към Квадво Дуа, който бе близо до попадение, но Виктор Попов се справи и спаси.

В 20-ата минута Васил Панайотов бе близо до това да отбележи гол, но не усяп да намери очертанията на вратата.

В 28-ата минута Кайо Видал падна в наказателното поле, след съприкосновение с Цветомир Панов, но реферите прецениха, че няма основание да отсъдят дузпа за Лудогорец.

В 33-ата минута Рик Джонатан центрира отляво, Цветомир Панов остана под топката, тя се удари в краката на Пердо Нареси и стигна до Агибу Камара, той стреля, но топката мина покрай вратата.

Малко по-късно Квадво Дуа стреля с глава, но Илиев спаси.

Домакините продължиха да атакуват и през второто полувреме. Квадво Дуа имаше няколко добри ситуации, но не успя да реализира.

В началото на втората част "орлите" имаха няколко положения, но Дуа така и не успя да стигне до гол.

В 67-ата минута Аслак Фон Витри опита далечен удар, но не сполучи.

15 минути преди края на мача Лудогорец остана с човек по-малко. Агибу Камара фаулира Васил Панайотов, като след преглед с ВАР получи директен червен картон.

Въпреки че остана с човек по-малко отборът на Лудогорец продължи да атакува, но до края на мача не успя да създаде шанс да реализира попадение.

Дълбоко в добавеното време Черно море имаше възможност да отбележи гол, Едгар Пашеко влезе в наказателното поле, стреля от малък ъгъл, но изпрати топката в аут.

ЛУДОГОРЕЦ - ЧЕРНО МОРЕ 0:0

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт (К) – 16. Аслак Фон Витри, 4. Диниш Алмейда, 15. Едвин Куртулуш, 17. Сон – 20. Агибу Камара, 30. Педро Нареси (88' - 8. Тодор Неделев) – 7. Рик Джонатан (71' - 90. Спас Делев), 18. Ивайло Чочев (63' - 6. Якуб Пьотровски), 11. Кайо Видал (71' - 19. Георги Русев) – 9. Квадво Дуа

Старши треньор: Захари Сираков

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Пламен Илиев – 6. Виктор Попов, 28. Влатко Дробаров, 3. Живко Атанасов (86' - 88. Ренан Арияш), 2. Цветомир Панов – 71. Васил Панайотов, 27. Даниел Димов (К) – 11. Дуду (72' - 23. Едгар Пашеко), 10. Мадир Сула (90' + 8' - 91. Велислав Василев), 8. Асен Дончев (72' - 7. Брено Тейшейра) – 9. Исмаил Иса (72' - 13. Клаудиу Кешеру)

Старши треньор: Илиан Илиев

Червен картон: Агибу Камара (75, Лудогорец)

Рефер: Никола Попов