Cross.bg | 02.09.2024 05:32:00 | 50

Григор премина през ада, но надви Рубльов в невероятна драма

Григор Димитров се класира на 1/4-финалите на US Open след епична 5-сетова драма срещу Андрей Рубльов, завършила с резултат 6-3, 6-7(3), 1-6, 6-3, 6-3. Тази победа е №300 за българина на твърди кортове, най-много за играч, роден след 1990 година, и №450 в кариерата му. Това беше и първата среща между двама представители на топ 10 на тазгодишния турнир, а световният №9 изравни баланса си срещу Рубльов на 4-4. Първи сет: Григор Димитров започна мача по блестящ начин, осигурявайки си бърз гейм на 15 с отлично сервиране. Българинът демонстрира страхотна форма и уверено взе първия си сервис гейм, поставяйки стабилна основа за предстоящия сблъсък. От своя страна, Андрей Рубльов не се остави да бъде изненадан и отговори със стабилен гейм на свой сервис. Руският тенисист показа мощни и агресивни удари и изравни за 1:1. Във втория сервис гейм на Григор, играта стана напрегната, като Рубльов успя да стигне до дюс. Въпреки натиска, Григор запази хладнокръвие и с два мощни сервиса успя да спечели гейма си, повеждайки с 2:1. В следващия гейм Рубльов допусна две двойни грешки, а след това и две непредизвикани грешки, което позволи на Григор да реализира пробив и да увеличи преднината си на 3:1. Рубльов започна силно в сервис гейма на Димитров, спечелвайки първите две точки и достигайки до три точки за пробив по време на гейма. Въпреки натиска, Григор демонстрира невероятна устойчивост и с уникален бекхенд по правата успя да затвори гейма в своя полза