Cross.bg | 07.09.2024 05:02:00 | 40

Гол от съблекалнята не спря Италия за обрат и първа победа над Франция от 16 години

Италия победи Франция с 3:1 като гост в мач от група 2 на Лига А от Лига на нациите. Брадли Баркола откри резултата в 13-ата секунда, но в 30-ата минута Федерико Димарко изравни. Пет минути след почивката Давиде Фратези даде аванс на "скуадра адзура", а крайният резултат оформи Джакомо Распадори в 73-ата минута. Това беше първа победа за Италия над "петлите" от 16 години насам. "Петлите" започнаха вихрено срещата и поведоха в 13-ата секунда. Джовани Ди Лоренцо сбърка при подаване на Андреа Камбиазо и позволи на Брадли Баркола да му отнеме топката. Фланговият нападател навлезе в наказателното поле и със силен удар матира Донарума за 1:0. В 6-ата минута Италия беше близо до изравнителен гол. Камбиазо центрира към далечната греда, където Давиде Фратези нанесе удар с глава от близка дистанция, но прати топката в горната греда. При последвалата добавка Матео Ретеги стреля над вратата. Малко след това Майкъл Олисе нанесе силен удар от границата на наказателното поле, но Донарума се справи. След половин час игра Италия изравни. Димарко направи двойно с Тонали, като халфът изведе крайния защитник на отлична стрелкова позиция в наказателното поле и футболистът на Интер със страхотен удар матира Менян за 1:1. В 39-ата минута Баркола навлезе навътре и отправи удар от границата на наказателното поле, който след рикошет премина опасно покрай вратата