Fakti.bg | 07.09.2024 18:00:29 | 39

Англия подчини Ирландия и стартира с успех в Лигата на нациите

Англия победи Ирландия като гост с 2:0 в двубой от Лигата на нациите. Попаденията за "трите лъва" бяха дело на Деклан Райс и Джак Грийлиш. Доминацията на Англия бе огромна, като можеха да отбележат и много повече попадения, но Келехър блесна с няколко страхотни спасявания, за да предотврати това. Ирландия нямаше сериозни голови положения, като през втората част темпото бе сравнително ниско, но въпреки това Англия успя да стартира с успех в Лигата на нациите.

Двубоят започна спокойно, като в първите 10 минути нямаше опасност пред някоя от двете врати. В 12-а минута Трент Александър-Арнолд изпрати феноменален пас към Антъни Гордън, който остана очи в очи с Келехър. Стражът на Нидерландия първоначално спаси, след което Гордън намери Кейн, но неговият удар бе блокиран, за да дойде изстрелът на Деклан Райс, който нямаше как да бъде отразен и резултатът бе открит - 1:0 за Англия.

В 16-а минута Хари Кейн можеше да удвои резултата. Той овладя топка в наказателното поле и вероятно трябваше да се справи по-добре, тъй като стреля право в Келехър, който блесна с ново спасяване.

Десетина минути по-късно Джак Грийлиш пое чудесно подаване в наказателното поле и с едно докосване успя да стреля в долния ляв ъгъл, като опитът му беше изключително прецизен и остави без отговор стража на домакините - 2:0 за Англия.

В 34-а минута "трите лъва" имаха претенции за дузпа, след като Хари Магуайър падна в противниковото наказателно поле след единоборство с противников състезател, но играта продължи, а наказател удар не бе отсъден.

В началото на втората част Хари Магуайър имаше възможност да отбележи, след като стреля с глава след високо центриране, но Келехър направи страхотно спасяване. В 69-а минута Деклан Райс отне топката в опасна зона и намери Букайо Сака, който подаде за Джак Грийлиш, а Антъни Гордън получи на добра позиция и стреля мигновенно, но Келехър успя да спаси.

В 85-а минута появилият се като резерва Джаред Боуен напредна добре с топка в крака и опита удар, но Келехър внимаваше и успя да избие встрани. Малко след това Еберечи Езе също опита късмета си от границата на наказателното поле, но изстрелът му премина над напречната греда.

В добавеното време на срещата Букайо Сака атакува по десния фланг по чудесен начин, като след това намери по фантастичен начин Джаред Боуен, но неговият удар отблизо бе париран великолепно от Келехър. Веднага след това Букайо Сака на свой ред бе изведен феноменално и опита завършващ удар с левия крак по диагонала, но стражът на Ирландия отново впечатли с невероятна намеса.

Стартови състави:

Ирландия: 1. Кевин Келехър, 11. Роби Брейди, 4. Дара О`Шей, 22. Нейтън Колинс, 2. Шеймъс Коулман, 21. Сами Шмодикс, 8. Уилям Смолбоун, 14. Хейсон Мълъмби, 7. Мат Дохърти, 10. Адам Ида, 20. Чидози Огбене

Англия: 1. Джордан Пикфорд, 15. Леви Коулил, 16. Марк Гехи, 6. Хари Магуайър, 2. Трент Александър-Арнолд, 10. Джак Грийлиш, 4. Деклан Райс, 18. Коби Мейну, 11. Антъни Гордън, 7. Букайо Сака, 9. Хари Кейн