Cross.bg | 09.09.2024 16:38:02 | 28

Локомотив София отбеляза 95 години с празничен мач и победа на “Легендите”

Локомотив София отбеляза своята 95-годишнина с празнично събитие на стадион "Локомотив" в столичния квартал "Надежда" с приятелски мач между настоящия представителен отбор и сборен състав на клубни легенди, в който ветераните на Локомотив триумфираха с резултат 5:3. Празничните активности започнаха с представяне на всички формации от детско-юношеската школа на клуба, която включва 11 отбора, съставени от деца, родени в периода от 2006 до 2018 г. Вниманието на присъстващите беше привлечено и от единствения по рода си девически отбор на Локомотив, който също участва в тържествата. Специален гост на събитието беше 90-годишният Спиро Дебърски - емблематична фигура в историята на клуба, записал 276 мача и 84 гола в продължение на 11 сезона. От името на Българския футболен съюз, директорът на Първенства и турнири Валентин Чакъров връчи почетен плакет на президента на Локомотив София Веселин Стоянов. Демонстративният двубой, състоял се в две полувремена по 25 минути зарадва феновете с много футболни емоции. Още в 6-ата минута, Дончо Донев откри резултата в полза на легендите с прецизен удар. Малко по-късно, в 19-ата минута, Юлиян Ненов изравни за настоящия тим. Легендите на Локомотив обаче поеха контрол над мача с голове на Бойко Величков, Георги Пеев и Даниел Васев, които увеличиха преднината им