Путин заплашва с ограничения върху износа на стратегически метали в отговор на западните санкции
Владимир Путин е намерил начин да отговори на западните санкции. Кремъл заплашва да ограничи износа на стратегически важни метали като уран, титан и никел, цитирано от Фокус.
Forbes пише, че руският президент е възложил на правителството да подготви ограничения върху износа на цветни метали, които се търсят в света – уран, титан и никел.
"Като цяло, ако това не ни вреди, тогава бихме могли да помислим – не казвам, че трябва да направим това утре – да помислим за определени ограничения върху предлагането на външния пазар не само на тези стоки, които назовах, но и на някои други," отбеляза руският лидер.
Другите суровини включват природен газ, злато и диаманти, посочи той.
"Русия е лидер по запаси от редица стратегически видове суровини – за природен газ това е почти 22% от световните запаси, за злато – почти 23%, за диаманти – почти 55%," подчерта той.
Прочети цялата публикация



Приключи 62-рата Мюнхенска конференция по сигурността, Зеленски поиска затвор за Путин ВИДЕО
ЕК представи 20-и пакет санкции: пълна забрана за морски превози на руски петрол
Русия и Китай заплашват Гренландия: мит или реалност?
Големият проект на Путин: Руска хегемония над цяла Европа
Тръмп удари Русия по-силно от всяка украинска ракета
Двойственият подход на Тръмп спрямо Путин
Ако Путин постигне своето, Европа ще бъде пометена от ефекта на доминото
"Нашата цел е резултат, който да лиши Русия от победа"
Няма кой да работи! Русия привлича десетки хиляди индийски работници заради недостиг на кадри
Московски съд санкционира задочно Михаил Ходорковски за "екстремистката" му книга "Как да убиеш дракон"
Димо Алексиев започна работа в драматичния театър в Пазарджик (СНИМКА)
Няма риболовци от Созопол на борда на изчезналия кораб, капитанът е от Балчик
ПСС предупреди за висока лавинна опасност
Орпо: Търговското споразумение ЕС-Индия ще отвори нови възможности
Министър Иван Иванов: За една година рестартирахме най-важните инфраструктурни проекти, 514,5 млн. евро са получили общините за проекти по Инвестиционната програма
Еврокомисията ще бойкотира Параолимпийските игри заради Русия и Беларус
Кой кой е в новото служебно правителство на Андрей Гюров
Концептът Cupra DarkRebel засега остава „мечта-ореол“ - видео
Китайските коли в ролята на агенти?!
Haй-вepoятният изxoд e paздялaтa! Paзнoглacиятa мeждy Париж и Берлин тopпилиpaт нaй-вaжнитe вoeнни пpoгpaми нa Eвpoпa