Fakti.bg | 14.09.2024 16:48:27 | 31

Септември София с първа победа за сезона, надделя над Славия

Септември постигна първата си победа след завръщането си в efbet Лига, след като надделя над Славия с 3:2 в мач от 12-ия кръг. На стадион "Локомотив" в столицата точни за символичните домакини бяха Джордан Гутиерес в 38-ата минута и Борислав Рупанов, който се разписа на два пъти, съответно в 58-ата и 69-ата минута. Автори на попаденията за "белите" бяха Цветелин Чунчуков в 64-ата и Виктор Генев в 85-ата минута.

В 9-ата минута Септември отправи първия изстрел в мача. Джордан Гутиерес проби отдясно по атаката на домакините и центрира в наказателното поле на Славия, където Бертранд Фурие изпревари на първа греда Виктор Генев и стреля с глава по посока вратата на Светослав Вуцов. Топката не срещна очертанията, намирайки мрежата от външната страна.

Три минути след това и "белите" стреляха за първи път. Това стана факт след далечен шут от страна на Кристиян Стоянов, който прелетя далеч спрямо вратата на Димитър Шейтанов.

След четвърт час игра Куентин Зеедорф центрира остро отляво, като първоначално Шейтанов не се намеси по най-добрия начин, но съумя да изпревари Карл Фабиен и да улови впоследствие.

В 21-ата минута Витиньо изпълни опасно пряк свободен удар малко преди границата на наказателното поле на Славия. Шутът на бразилеца намери горния ляв ъгъл на вратата, но Вуцов разчете траекторията на топката и изби успешно в корнер.

Минута по-късно центриране на Витиньо от ъглов удар намери включилия се Борислав Рупанов, който стреля с глава в центъра на вратата. Вуцов отново се бе позиционирал добре и успя да блокира шута на играча на домакините.

В 32-ата минута Иван Минчев центрира от статично положение в наказателното поле на Септември и намери Галин Иванов. Капитанът на Славия отклони с глава в долния десен ъгъл, но Шейтанов плонжира и успешно изби топката встрани.

В 38-ата минута Септември поведе в резултата. След изпълнение на тъч в половината на Славия Кристиян Стоянов загуби топката и Витиньо съумя да се освободи отляво в наказателното поле. Бразилецът центрира в посока точката за изпълнение на дузпа и намери Джордан Гутиерес, който стреля от воле и не остави шансове на Вуцов за 1:0.

В 48-ата минута Иван Минчев центрира от свободен удар, Мартин Георгиев свали с глава топката и тя бе намерена от Денислав Александров, който с мощен удар с левия крак разтресе дясната странична греда зад Шейтанов.

Две минути след това Борислав Рупанов отправи удар по земя малко пред границата на наказателното поле. Вуцов бе колеблив и първоначално изпусна топката, но впоследствие се поправи и необезпокояван улови.

В 52-ата минута Витиньо навлезе отляво в наказателното поле на Славия и след серия от финтове шутира по диагонала, но кълбото излезе в аут. Минута след това отдясно Бертранд Фурие опита късмета си, но и неговият изстрел не бе точен.

В 58-ата минута авансът на септемврийци бе удвоен. След изпълнение на корнер от страна на Витиньо топката се озова във вратарското поле, където Борислав Рупанов с глава изненада неприятно лошо позициониралия се Вуцов за 2:0.

Три минута след това нов пробив на Витиньо отляво бе последван от центриране в посока Фурие, който с глава прехвърли излезлия напред Вуцов, но и вратата.

В 62-ата минута Галин Иванов стреля опасно от границата на наказателното поле, но Шейтанов внимаваше и изби топката, попаднала в близост до десния страничен стълб.

В 64-ата минута Славия намали изоставането си. След офанзивни действия отдясно Галин Иванов преодоля Виктор Очаи и пусна успореден пас към непокрития Цветелин Чунчуков, който с точен шут реализира за 2:1.

В 69-ата минута Септември отново реализира. Георги Върбанов проби отляво и намери в наказателното поле Фурие. Нападателят на домакините овладя топката и я върна с копване към границата фронтално, откъдето Борислав Рупанов шутира по земя в долния десен ъгъл - 3:1.

В 85-ата Славия отново се върна в мача чрез попадение на Виктор Генев. Галин Иванов центрира от свободен удар и намери непокрития централен защитник, който с глава изпрати топката зад Шейтанов за 3:2.

В петата минута от продължението на срещата Галин Иванов осъществи самостоятелен пробив през центъра и шутира силно извън наказателното поле. Шейтанов внимаваше и успя току под горната греда да боксира в корнер. При последвалото му изпълнение от страна на Кристиян Стоянов Емил Мартинов засече топката с глава, но я изпрати в аут. Секунди по-късно Роберто Райчев центрира отляво и намери включилия се Кристиян Балов, който стреля с глава, но директно в ръцете на Шейтанов.

СЕПТЕМВРИ - СЛАВИЯ 3:2

1:0 Джордан Гутиерес 38, 2:0 Борислав Рупанов 58, 2:1 Цветелин Чунчуков 64, 3:1 Борислав Рупанов 69, 3:2 Виктор Генев 85

СЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов (В), 9. Асен Чандъров (К), 5. Михаил Полендаков (79 - 7. Николай Дросев), 26. Мартин Христов, 6. Виктор Очаи, 27. Георги Върбанов, 8. Мартин Моран, 11. Борислав Рупанов (72 - 28. Франк Ландри), 22. Витиньо (72 - 19. Митко Митков), 24. Джордан Гутиерес (86 - 18. Кубрат Йонашчъ), 15. Бертранд Фурие

Старши треньор: Николай Митов

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов (В), 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 22. Куентин Зеедорф (74 - 37. Венцислав Керчев), 71. Кристиян Стоянов, 33. Галин Иванов (К), 73. Иван Минчев (74 - 27. Емил Мартинов), 77. Емил Стоев (57 - 9. Цветелин Чунчуков), 7. Денислав Александров (82 - 18. Кристиян Балов), 11. Карл Фабиен (82 - 14. Роберто Райчев)

Старши треньор: Златомир Загорчич

Главен съдия: Георги Гинчев