Fakti.bg | 15.09.2024 16:08:22 | 32

Черно море се спаси от резил срещу Арда с гол в добавеното време

Черно море продължи серията си от мачове без загуба на стадион "Тича" във Варна. Момчетата на Илиан Илиев изравниха дълбоко в добавеното време срещу Арда Кърджали за 1:1. Гостите поведоха в 14-тата минута с попадение на Феликс Ебоа Ебоа, а в 94-ата минута Живко Атанасов възстанови равенството. Така Черно море не познават вкуса на загубата вече в 23 поредни домакински мача на Тича или от 7 юни 2023 година.

Първото интересно положение дойде в 9-ата минута. Тогава Дуду центрира в наказателното поле, който опита да стреля с глава, но не уцели вратата.

След 3 минути Борислав Цонев стреля от дъгата на наказателното поле, но Пламен Илиев се спраси със задачата.

Арда вкара гол в 14-ата минута. Тогава гостите от Кърджали изпълниха ъглов удар, Борислав Цонев центрира и Феликс Ебоа Ебоа с глава насочи топката в мрежата на домакините - 0:1.

В 27-ата минута Асен Дончев влезе в наказателното поле и опита удар, но той бе доста слаб и Господинов се справи.

Илиан Илиев извърши принудителна смяна в 39-ата минута, когато Цветомир Панов се наложи да напусне терена, а на негово място се появи Даниел Мартин.

До почивката и двата отбора не сътвориха кой знае какви голови положения.

Малко след почивката домакините създадоха добро положение. Дуду центрира, Кешеру игра с глава, но топката излезе в аут.

В 62-ата минута Едгар Пашеко можеше да изравни резултата. Той получи топката на границата на наказателното поле, влеза вътре, направи финт и си отвори пространство да стреля, направи го, но Анатолий Господинов спаси.

След 5 минути игра Станислав Иванов бе изведен зад защитата на Черно море и вкара топката в мрежата на варненци, но голът не бе зачетен заради засада.

В 78-ата минута Клаудиу Кешеру стреля от пряк свободен удар, но Господинов изби в корнер. След неговото изпълнение Влатко Дробаров засече с глава, но прати топката в аут.

В 87-ата минута Велислав Василев засече топката с глава, но изпрати в аут.

В заключителните минути домакините увеличиха натиска, търсейки изравнителен гол.

В четвъртата минута на продължението Черно море изравни. Едгар Пашеко влезе в отляво, пусна успореден пас и Живко Атанасов от няколко метра на празна врата изравни - 1:1.

ЧЕРНО МОРЕ - АРДА 1:1 0:1 Феликс Ебоа Ебоа (14), 1:1 Живко Атанасов 90+4

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Пламен Илиев, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов (39 - 15. Даниел Мартин), 71. Васил Панайотов, 27. Даниел Димов - К (64 - 9. Исмаил Иса),6. Виктор Попов, 11. Дуду (77 - 91. Велислав Василев), 8. Асен Дончев (46 - 23. Едгар Пашеко), 10. Мазир Сула, 7. Брено Тейшейра (46 - 13. Клаудиу Кешеру)

Старши треньор: Илиан Илиев

АРДА: 1. Анатолий Господинов - К, 2. Густаво Каскардо (74 - 17. Илкер Будинов), 9. Чинонсо Офор, 10. Борислав Цонев (87 - 6. Пламен Крачунов), 19. Тонислав Йорданов (67 - 18. Джелал Хюсеинов), 23. Емил Виячки, 33. Иван Тилев (67 - 11. Борис Тютюков), 35. Димитър Велковски, 80. Лъчезар Котев, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 99. Станислав Иванов (87 - 7. Стефан Статев)

Старши треньор: Александър Тунчев

Рефер: Радослав Гидженов