Fakti.bg | 15.09.2024 18:19:17 | 28

Левски спечели гостуването си на ЦСКА 1948

Левски спечели категорична победа при гостуването на ЦСКА 1948. "Сините" спечелиха с 4:2 в Бистрица. В 16-ата минута Евертон Бала центрира от пряк свободен удар и Мустафа Сангаре вкара с глава. Малко по-късно той вкара и втори гол с глава след центриране на Алдаир. Домакините върнаха едно попадение в 38-ата минута, когато Радослав Кирилов вкарай майсторско попадение за 1:2.

В началото на втората част се разписа и Александър Колев, който засече центриране на Евертон Бала. Марин Петков отбеляза за 1:4, след като се разписа със страхотен удар от дистанция. В последната минута Марио Илиевски отбеляза за крайното 2:4, след като се възползва от центриране на Бузон.

Гостите от Левски започнаха по-силно и направиха няколко добри атаки. В 4-ата минута Парвиз Умарбаев стреля отдалеч, но пропусна.

В 6-ата минута топката посети вратата на Левски. Евгений Сердюк бе изведен сам срещу Матей Маркович и вкара топката в мрежата, но голът не бе зачетен заради засада.

В 12-ата минута Евертон Бала центрира от ъглов удар, Цунами стреля с глава, но не бе много точен и не уцели вратата.

Последва добра възможност, при която Евертон Бала центрира към Мустафа Сангаре, но не уцели вратата.

В 16-ата минута Левскти поведе. Евертон Бала центрира от пряк свободен удар и от десетина метра Мустафа Сангаре с глава простреля вратата на "червените" от ЦСКА 1948.

След още 2 минути игра Сангаре бе изведен вляво от вратата на Петър Маринов и центрира ниско към Бала, но неговият удар бе отразен от стража на домакините.

ЦСКА 1948 създаде добра възможност в 22-ата минута, когато Радослав Кирилов се справи с Алдаир, влезе опасно отляво и даде успореден пас към Парвиз Умарбаев, който стреля, но не уцели вратата.

В 27-ата минута Алдаир открадна топката от футболист на "червените" тръгна по фланга и центрира в наказателното поле, където Мустафа Сангаре засече топката с глава и я вкара в мрежата на Петър Маринов.

В 35-ата минута Радослав Кирилов получи добър пас от дълбочина, измъкна се сам срещу вратаря и опита да го прехвърли, но прехвъли и вратата на "сините".

След 2 минути Бирсент Карагарен стреля по диагонала, но стражът на "сините" спаси.

Домакините намалиха в 38-ата минута. Радослав Кирилов влезе остро в наказателното поле, справи се с Алдаир и Фадига, стреля по диагонала и вкара за 2:1.

Веднага след изпълнението на центъра гостите направиха добра атака, Евертон Бала стреля от десетина метра, но Петър Маринов спаси.

Минута преди почивката Талис опита да шутира от малък ъгъл, но не уцели вратата и топката излезе в тъч.

Левски започна по-добре второто полувреме и в 58-ата минута "сините" вкараха трети гол. Евертон Бала направи хубав пробив отляво, центрира добре с левия крак и Александър Колев засече топката, вкарвайки я в мрежата на бившия си отбор.

Малко след 60-ата минута над стадиона в Бистрица падна ниска облачност, която затрудни видимостта на терена.

В 68-ата минута Марио Илиевски вкара топката в мрежата на Левски, но голът не бе зачетен заради засада.

ЦСКА 1948 направи добра атака, която завърши с удар на Талис от дистанция, но не уцели вратата.

Левски окончателно реши мача в 77-ата минута, когато Марин Петков стреля от дистанция и вкара красив гол за 1:4.

Крайното 2:4 оформи Марио Илиевски. След центриране на Бузон отдясно Марио Илиевски стреля с глава и вкара топката в мрежата на "сините".

ЦСКА 1948 - ЛЕВСКИ 2:4 0:1 Мустафа Сангаре 16`, 0:2 Мустафа Сангаре 27`, 1:2 Радослав Кирилов 38`, 1:3 Александър Колев 58`, 1:4 Марин Петков 77`, 2:4 Марио Илиевски 90`

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 39. Парвиз Умарбаев (69' - 61. Октавио Мантека), 28. Неделко Пишчевич, 91. Райън Бидунга, 9. Бирсент Карагарен (62' - 11. Касиано Бузон), 22. Реян Даскалов, 19. Стив Фуртадо, 31. Том Рапнуи, 10. Радослав Кирилов (К), 25. Евгений Сердюк (62' - 40. Марио Илиевски), 7. Талис

Старши треньор: Валентин Илиев

ЛЕВСКИ: 44. Матей Маркович, 3. Майкон, 5. Келиан Ван Дер Каап, 6. Цунами (К), 8. Карлос Охене (46' - 30. Клеман Икенна), 9. Александър Колев (87` - 16. Преслав Бачев), 12. Мустафа Сангаре, 17. Евертон Бала (83' - 4. Кристиан Макун), 21. Алдаир (83' - 22. Патрик-Габриел Галчев), 50. Кристиан Димитров, 97. Асими Фадига (63' - 88. Марин Петков)

Старши треньор:Станислав Генчев

Жълти картони: Бирсент Карагарен (ЦСКА 1948); Карлос Охене (Левски)

Рефер: Валентин Железов