Fakti.bg | 18.09.2024 20:55:24 | 39

Интер спечели заслужена точка срещу Манчестър Сити в Шампионската лига

Интер изигра отличен мач и спечели точка при гостуването си на Манчестър Сити. Срещата от първия кръг на Шампионската лига на "Етихад" завърши 0:0. Отборът на Симоне Индзаги до голяма степен ограничи нападателите на съперника. Ерлинг Холанд реално имаше само една възможност да стигне до своя гол номер 100 за "гражданите", но той не я използва.

"Нерадзурите" имаха своите възможности в Манчестър, но въобще не бяха ефективни в завършващата фаза. Те организираха многократно добри контраатаки, но ударите много рядко намираха очертанията на вратата.

Срещата започна с очаквана доминация на домакините, които владееха топката в големи периоди. Шампионът на Италия обаче бързо показа, че опитва да атакува при всяка възможност и колко опасен може да бъде на контраатаки. Маркюс Тюрам на два пъти пробва изстрели. В първия случай прати топката в ръцете на Едерсон, а при втория не уцели вратата. Пред другата врата хубав пробив на Савиньо завърши с лек удар, който на затрудни Зомер.

В 19-ата минута Холанд получи първа възможност за изстрел. След отлично центриране на Савиньо топката стигна до главата на норвежеца. Последва точен, но слаб удар. Малко по-късно Холанд се размина с центриране на Гвардиол, топката стигна до Савиньо, който бе на добра позиция, но отправи много неточен изстрел.

Тимът на Симоне Индзаги стоеше отлично на "Етихад" и на моменти успяваше да притесни съперника с високата си преса. В 29-ата минута Едерсон излезе да избие една топка и остави вратата си опразнена. Топката се озова в Дармиан, който обаче не успя да се възползва и Гвардиол блокира удара. Тюрам имаше отлична възможност да открие след центриране от фал. Едерсон спаси, но дори и топката бе попаднала във вратата, гол нямаше да има, защото французинът бе в засада.

Към края на полувремето Ман Сити натисна, но няколкото поредни атаки не доведоха до точен удар. В 43-ата минута след прекрасна комбинация Грийлиш изведе Де Бройне на добра позиция, но Зомер излезе отлично и скъси ъгъла, като не позволи на капитана на домакините да го преодолее. Пред другата врата Тюрам не се възползва от добра възможност, а удар на Карлос Аугусто от малък ъгъл бе отразен от Едерсон.

Гуардиола направи две промени на почивката. Де Бройне, който получи контузия в края на първата част, и Савиньо напуснаха терена за сметка на Фил Фоудън и Илкай Гюндоган. "Гражданите" започнаха силно второто полувреме и опитаха да натиснат, но така и не успяваше да стигне до чисти голови ситуации. Интер по-рядко играеше с топката. Гостите обаче имаха добър шанс при една контраатака, при която Дармиан навлезе в наказателното поле, но реши да подава и провали атаката.

Индзаги пусна в игра Лаутаро Мартинес в 64-ата минута. Това не промени много ситуацията на терена, поне в първите минути след влизането му. Ман Сити увеличаваше натиска, но срещаше много сериозен отпор от страна на съперника. В 69-ата минута все пак отлична комбинация доведе до най-добрата ситуация за шампиона на Англия от началото на мача. Фоудън обаче стреля в обсега на вратаря и до гол не се стигна.

Докато се справяше с натиска на "гражданите", Интер успяваше да стига до нови възможнисти. В 76-ата минута влезлият като резерва Мхитарян получи топката на прекрасна позиция, но я прати над вратата. Зомер пък се справи с изстрел на Гвардиол, а по-късно и с опит на Фоудън. Малко преди края Гюндоган пропусна великолепна възможност. След центриране на Гвардиол Ачерби не прецени добре полета на топката и тя стигна до главата на германеца, който я прати в ръцете на Зомер.