Fakti.bg | 19.09.2024 16:08:50 | 15

ЦСКА 1948 си тръгна с трите точки от "Лаута"

ЦСКА 1948 надви Локомотив Пловдив като гост с 2:0 в среща от деветия кръг на efbet Лига. Марио Илиевски (71) откри за столичани, а Бирсент Карагарен (78) удвои с феноменално изпълнение от над 30 метра. Двубоят в парк "Лаута" бе ръководен от Георги Давидов, който нямаше много работа.

Отборът на Любослав Пенев търсеше излизане отново на победния път. Това бе трето поредно домакинство на "смърфовете" в шампионата, като предишните две завършиха с нежелан резултат за Ел Голеадор и момчетата му - 1:1 с Локомотив (София) и драматично 3:3 с Хебър (Пазарджик). От началото на сезона Локомотив има само един успех у дома. Той дойде срещу Арда в първия кръг от сезона.

ЦСКА 1948 пък изпи горчива чаша срещу Левски в Бистрица, където отстъпи с 2:4 пред тима на Станислав Генчев, като за първи път отборът допусна четири гола на стадион "Витоша". Преди това "червените" взеха шест точки срещу Славия и Ботев (Враца) с победи на нула.

В 15-ата минута ЦСКА 1948 беше близо до гола. Евгений Сердюк беше изведен зад гърба на защитата. Той показа добра скорост, преодоля и вратаря, но не успя да прати топката в мрежата от сравнително малък ъгъл. В 23-ата минута Радослав Кирилов нямаше необходимия късмет да отбележи, тъй като ударът му срещна страничната греда. Крилото на ЦСКА 1948 беше близо до това да повтори гола си срещу Левски отпреди няколко дни. Той преодоля Камдем, Сегура и Тодор Павлов с блестящи залъгващи движения, след което потърси техничен удар по земя към далечния ъгъл на вратата. Топката обаче се отби в страничната греда.

В 27-ата минута Талис сгреши. Халфът поиска фаул, но главният съдия Георги Давидов подмина претенциите му. Това позволи на Н'зи да шутира от дъгата на наказателното поле. Ударът бе слаб и не затрудни по никакъв начин стража Алекс Божев.

При нулево равенство и без сериозни голови положения приключи първото полувреме на срещата. В 55-ата минута отново Ради Кирилов беше най-активният от всички футболисти на терена. Негов мощен изстрел под горната греда беше избит в корнер от стража Кристиан Томов. Четири минути по-късно Бирсент Карагарен се възползва от неориентирани действия на Ангел Лясков. Бившият футболист на Локомотив нанесе удар, при който Томов реагира и се намеси добре.

Не бяха изминали и 20 секунди от появата в игра на Касиано Бузон и нападателят стигна до удар в 66-ата минута. Той имаше необходимата сила, но беше насочен право в обсега на вратаря на Локомотив, който улови топката. В 71-рвата минута ЦСКА 1948 поведе в резултата. Бирсент Карагарен подаде към включилия се в предни позиции Фуртадо. Той проби по десния фланг и центрира към наказателното поле. Централният защитник Тодор Павлов не действа добре в ситуацията и се размина с топката, а зад него се бе позиционирал Марио Илиевски, който овладя и с удар под гредата преодоля Томов.

Бързо гостите от София можеха да се възползват от стъписването в играта на Локомотив. Марио Илиевски уцели гредата след нова неточност в защитата на "смърфовете".

В 78-ата минута Бирсент Карагарен сякаш сложи точка на спора. Той изненада Кристиан Томов с удар от над 30 метра, при който топката се оплете в мрежата като падащ лист. Карагарен се възползва от дълго подаване на Алекс Божев и изпревари Ангел Лясков на втория етаж, след което последва великолепният му удар. След попадението бившият футболист на Локомотив не се зарадва и дори вдигна високо ръце, за да поздрави публиката на Локомотив.

В 84-ата минута Джонатан стреля близо до вратата след изпълнение на свободен удар. Томов се намеси добре след шут на Талис от далечна дистанция две минути по-късно. До края на срещата Локомотив опита да се върне с гол, но това така и не се случи.