Ето какви са хонорарите на Димитър Рачков и Краси Радков като водещи на новите предавания в две от водещите телевизии
Тази есен телевизионният ефир у нас предлага силна конкуренция между двамата най-известни комедийни актьори водещи – Димитър Рачков и Краси Радков. Двамата се изправят един срещу друг с нови предавания в две от водещите телевизии.
Рачков води музикалното шоу „Пееш или лъжеш“ по NOVA. От своя страна Краси Радков е лицето на „Бягство към победата 2: Съкровището“, което е продукция на екипа на Слави Трифонов и се излъчва по bTV, от 20 септември. Интересен факт е, че Радков води предаването заедно със съпругата си Станислава Ганчева и олимпийската шампионка Ивет Горанова, с която вече са работили заедно в „Денсинг старс“.
Сблъсъкът между тези два формата се очаква да е особено оспорван, като NOVA и bTV залагат на силни продукции и високи рекламни цени. 30 секунди рекламно време в „Пееш или лъжеш“ струват 11 060 лева, докато за същото време в „Бягство към победата 2“ рекламодателите ще трябва да платят 20 160 лева, което е показателно за очакванията към успеха на двата формата.
Не само рекламното време в тези програми е скъпо обаче. Самите водещи също излизат доста солено на продукциите.
По данни от кухнята на шоуто Димитър Рачков прибира „скромните“ 250 000 лв. за един сезон. Това е в пъти повече, отколкото взема неговият колега Геро в „Капките“ - едва 50 000 лв.
Краси Радков от своя страна също получава малко над 50 000 лв. от шоуто, което води, но 15 000 лв. от тях прибира продуцентът му Слави Трифонов. Тази практика при Дългия е от самото начало, пише "Ретро".
През пролетта двамата водещи отново бяха на екран с конкурентни предавания - Рачков водеше „Като две капки вода“ по Нова ТВ, а Радков -„Денсинг старс“ по bTV. Сега обаче ситуацията е по-особена, тъй като в новите си предавания те ще бъдат подкрепени от техните партньори. В „Пееш или лъжеш“ като съветник ще се включи бившата любима на Рачков - Мария Игнатова, което предизвиква допълнителен интерес, особено след като продуцентът Магърдич Халваджиян направи реклама с двамата, намеквайки за все още неизяснените им отношения.
Любопитен момент е и появата на Иван Христов и Андрей Арнаудов като съветници в шоуто на Рачков, което бележи техния официален преход от bTV към NOVA. Те бяха свързани с риалитито „Фермата“, което след 9 успешни сезона вече не е част от програмата на bTV.
Конкуренцията между двата водещи канала се усеща и в общата стратегия за привличане на зрители, като и двете телевизии залагат на атрактивни и разнообразни формати. Освен тези предавания Нова телевизия ще продължи с успешното си шоу „Игри на волята“, докато bTV предлага новото приключенско риалити „Островът на 100-те гривни“.
Изходът от сблъсъка между тези предавания ще зависи както от качеството на продукциите, така и от зрителския интерес. Високите очаквания към „Гласът на България“, кое то стартира своя 11-и сезон също показват стремежа на bTV да привлече широк кръг от аудиторията.
Прочети цялата публикация



Кеворк Кеворкян: Юксел, здравей!
Кралицата е Азис, а кралят - Виктор! Започна 14. сезон на шоуто "Като две капки вода"
Михаела Маринова заема мястото на Етиен Леви като ментор в „Като две капки вода“
Рачков и Геро натириха Азис
Кабинетът „Гюров“ – смел ход, с ясно изразен сблъсък
Билетите за финала на "Като две капки вода" 14 са почти изкупени
Големи звезди влизат в "Като две капки вода" от утре
Норвежката схема на Епстийн: принцеса, политици, дипломати
Ако иранският режим се самоубие, хаосът може да стане глобален
Слави Трифонов травмирал Алекс Раева, докато била в "Ку-ку Бенд"
Техеран обяви, че е изстрелял ракети с касетъчни боеприпаси по Израел ВИДЕО
НАТО ще затяга противоракетната си отбрана заради войната с Иран
Лондон ще дава пари на мигранти, за да напуснат Острова
Тръмп нарече Испания "губеща", а Лондон "разочароващ", отправи нов призив към иранците и заплаши Куба
Чешкият парламент спаси премиера Бабиш от съд
Иран съобщи за 1 230 жертви, загиналите в Ливан са 123-ма. САЩ се похвалиха с 30 потопени ирански кораба
Тръмп уволни министъра на вътрешната сигурност Кристи Ноум, прави я "Специален пратеник за Щита на двете Америки"
Камарата на представителите на САЩ не позволи войната да спре. Израел премина към нова фаза на атаките си в Иран
Тотнъм - Кристъл Палас 1:0 /репортаж/
Кристъл Палас удари тежко Тотнъм - "шпорите" ще се борят за своето оцеляване