Cross.bg | 28.09.2024 05:42:00 | 35

Гол в края донесе радост на Берое срещу Славия

Снощи отборът на Берое постигна труден успех с 1:0 над Славия в мач от десетия кръг на efbet Лига. В герой за домакините се превърна Леандро Годой, който вкара красив гол в последните секунди. Първата интересна ситуация дойде в 15-ата минута, когато Хуан Пинеде центрира в наказателното поле към Исмаел Ферер, който обаче стреля твърде слабо с глава, за да затрудни стража на гостите. В 30-ата минута играчите на Златомир Загорчич изпълниха късо корнер. Иван Минчев намери Галин Иванов на границата на наказателното поле, но ударът на капитана на "белите" бе спасен от Артур Мота. В 38-ата минута Хуан Пинеда отправи опасен изстрел от малък ъгъл, но Николай Кръстев се намеси достатъчно добре, за да избие в корнер, който обаче не бе даден от главния съдия Кристиян Колев. В последните секунди на първата част Венцислав Керчев получи пас на левия фланг и центрира в наказателното поле, където Галин Иванов засече с глава, но твърде слабо, за да затрудни стража на тима от Стара Загора. В 51-ата минута Леандро Годой се разписа, но попадението бе отменено. В хода на атаката стрелецът извърши нарушение срещу Велко Йеленкович, след като го удари в лицето. В 70-ата минута Исмаел Ферер даде извеждащ пас за Леандро Годой, а нападателят се откъсна от защитата на "белите", остана сам срещу Николай Кръстев, но стреля право в тялото на стража. В 81-ата минута столичани отговориха с качествена атака