Канадска златна компания продава бизнеса си в България за 59 млн. долара

Канадската компания за добив на злато „Велосити минералс" (Velocity Minerals) съобщи, че продава всичките си активи в България за 59 милиона долара. "Велосити минералс" е сключила обвързващо писмено споразумение с турската фирма "Тюркерлер", чиято централа е в Анкара. Споразумението предвижда турската компания да придобие правата върху проект на "Велосити минералс" за добив на злато от находище "Розино", както и върху другите български активи на канадската фирма.
Прочети цялата публикация



Каква е позицията на Радев за Украйна? Това са ясните неща:
"Много хубаво беше на Клептуза едно време"
"Мис България 1998" стана брокер - Наталия Гуркова продава апартаменти
Банката, която говори езика на предприемачите, отново е на ход
"Еврохолд" готви мащабно преструктуриране и се превръща в изцяло енергиен холдинг
Министър Абровски даде официален старт на жътвената кампания за 2026 г.
САЩ са инвестирали $11 млн. в биолаборатории в Украйна
Хасковският производител „Тимс Фуудс“ достига до над 14 европейски пазара чрез партньорството си с Lidl
Как членството в ОИСР ще отключи достъпа на България до големия частен капитал
Системата на Кока-Кола в България допринася с 623 млн. евро към икономиката на страната
Хулиан Алварес призна: Най-добрият вариант за всички е трансфер и искам да сбъдна мечтата си (видео)
Четирима военнослужещи оцеляха след катастрофа на хеликоптер на Бреговата охрана на САЩ в Аляска
Легендарният музикален продуцент Клайв Дейвис си отиде на 94 години
При около 6000 градуса: Двамата младежи, ударени от волтова дъга на вагон в Стара Загора, опитали да си направят селфи
Дневен хороскоп за 23 юни: Любовта е във въздуха за Близнаци, обещаващ ден за Стрелец
Ким Чен-ун: Северна Корея ще използва статута си на притежаваща ядрени оръжия държава
Критичната инфраструктура в целия свят е под заплаха