Fakti.bg | 05.10.2024 18:00:39 | 27

Гьозтепе на Станимир Стоилов с късна драма срещу Сивасспор

Гьотзете на Мъри Стоилов бе на косъм да изпусне победата след два гола аванс във втори пореден мач в турския елит. След като в миналия кръг измирският тим поведе с 3:1 като гост, за да падне с 3:4 от Самсунспор, днес поведе с 2:0 на Сивасспор и допусна иравняване до 2:2, но все пак спечели с победен гол в 94-тата минута за 3:2, пише "Тема Спорт".

Гьозтепе поведе след едва шест минути игра, когато точен бе Ромуло. Четири минути по-късно Исак Соле покачи на 2:0 след хубав индивидуален рейд.

В 50-ата минута Ноа Сонко Сундберг получи жълт картон, а малко след това в рамките на две минути – от 55-ата до 57-ата, Сивасспор изравни резултата след голове на Угур Джифчи и Куинси Мениг.

Дълбоко в добавеното време на срещата преотстъпеният от Челси – Давид Датро Фофана, донесе победата за Гьозтепе, реализирайки дебютното си попадение за отбора от Измир за крайното 3:2.

С 12 т. от 7 мача Гьозтепе, който е новак от турския елит, е 7-и.