Fakti.bg | 08.10.2024 13:06:29 | 17

Виктория Томова си осигури мач с Коко Гоф в Ухан

Виктория Томова показа страхотен характер и се класира за втория кръг на сингъл на силния турнир по тенис WTA 1000 турнир на твърди кортове в Ухан (Китай) с награден фонд 3.22 милиона долара.

Първата ракета на България направи обрат и победи с 1:6, 7:6(8), 7:5 американката Ашлин Крюгер. Срещата продължи 2 часа и 37 минути.

Във втория кръг Томова ще играе срещу поставената под №4 в схемата Коко Гоф (САЩ).

Томова започна лошо срещата и загуби първия сет с 1:6 за 30 минути игра. Във втората част българката на два пъти изпусна пробив преднина, а при 5:4 пропусна и сетбол. Така се стигна до тайбрек. В него Вики спаси четири мачбола (три поредни от 3-6) и спечели с 10-8 точки.

В третата решаваща част Томова изостана с 0:2, но направи обрат с два пробива за 3:2. Крюгер отговори с рибрейк за 3:3. Вики проби отново и сервира за мача при 5:4, но след като пропусна два мачбола се стигна до ново равенство при 5:5. Българката направи четвъртия си пробив в сета за 6:5 и този път успя да затвори мача на собствен сервис.