Поне 16 души, 9 от тях от едно семейство, бяха убити при последните израелски удари в Газа
Най-малко 16 души са били убити при последните израелски въздушни удари срещу ивицата Газа, предаде палестинската информационна агенция WAFA.
Според нея девет членове на едно семейство са били жертви на въздушна бомба, ударила жилищна сграда източно от град Газа. Четирима мъртви, включително едно дете, бяха открити под развалините на къща в бежанския лагер Ал-Бурейдж. Още трима бяха убити при удара по бежанския лагер Нусейрат.
Както отбелязва WAFA, в резултат на израелските военни действия от 7 октомври 2023 г. вече са убити 41 965 цивилни, а други 97 590 са ранени.
Радикалните иракски групи твърдят, че техен дрон е атакувал съоръжение, разположено в Северен Израел. Това се казва в изявление на формированията, които са част от сдружението "Ислямска съпротива на Ирак".
Според текста, публикуван в Telegram канала на радикалите, „Безпилотен апарат е атакувал цел, разположена в северните райони“ на Израел. По-точна информация къде точно се е намирал обектът не се съобщава. Атаката, казва групата, е извършена "в подкрепа на народите на Палестина и Ливан и в отговор на агресията на Израел срещу цивилни".
Много аспекти от споразумението за прекратяване на огъня в Газа бяха разработени, но някои подробности все още остават недоговорени. Това заяви вицепрезидентът на САЩ Камала Харис в разговор с репортери от телевизионния канал CBS.
"Да, има някакъв напредък, но всичко това няма смисъл, ако сделката не се сключи", каза тя. "Нуждаем се от примирие и сделка за заложници възможно най-скоро. Тази война трябва да приключи. Не можем да загубим вяра, че това е възможно", добави вицепрезидентът.
По-рано постоянният представител на Русия в ООН Василий Небензя заяви, че защитата на САЩ на Израел в Съвета за сигурност на ООН, съчетана с опитите "да се води Съветът за сигурност за носа" с усилията му за тиха дипломация, създава впечатлението, че Вашингтон преговаря за прекратяване на огъня в ивицата Газа със себе си. Wall Street Journal съобщи през втората половина на септември, че американски служители се съмняват, че ще бъде възможно да се постигне споразумение за прекратяване на огъня в ивицата Газа преди края на мандата на президента на САЩ Джо Байдън.
Прочети цялата публикация