Fakti.bg | 09.10.2024 15:00:53 | 20

Черно море громи в контрола

Отборът на Черно море записа разгромна победа в контролна среща в паузата на шампионата. "Моряците", водени от Веселин Бранимиров заради ангажименти на Илиан Илиев и Петър Костадинов в националния тим, надиграха тима на Черноморец Балчик. Двубоят се игра на стадиона в Балчик, а попаденията за варненци реализираха Уеслен Жуниор - 2, Мартин Милушев и Росен Стефанов.

Черно море започна срещата с натиск и успя да създаде две опасности пред вратата на домакините. В 10-ата минута Уеслен Жуниор се озова на добра позиция и стреля, но вратарят изби. Само шест минути по-късно Мартин Милушев завърши с удар атака на “моряците”, но не намери целта.

В 23-ата минута Уеслен Жуниор реализира за 1:0. Той се разписа след разбъркване в наказателното поле. В 24-ата минута Ренан стреля от дистанция, но стражът на тима от Балчик улови.

В 31-вата минута домакините отправиха първи удар по посока на вратата, пазена от Християн Славков, но извън нейните очертания. В 35-ата минута след многоходова комбинация, Ренан пусна страхотен пас към Мартин Милушев, който се озова очи в очи с вратаря на домакините и го прехвърли за 2:0.

На почивката Веселин Бранимиров направи няколко промени. В игра се появиха Даниел Димов, Мазир Сула, Велислав Василев и Едгар Пашеко. Те заеха местата на Влатко Дробаров, Ренан, Мартин Милушев и Дани Мартин.

В 50-ата минута Велислав Василев премина през няколко играчи и се озова сам срещу стража на домакините, но вратарят успя да спаси удара му. В 54-ата минута Черно море направи резултата класически. След добра комбинация между Брено и Уеслен, като последният подаде на Росен Стефанов, който на празна врата реализира за 3:0. В 55-ата минута Уеслен Жуниор реализира за 4:0.

В 57-ата минута Дуду и Исмаил Иса заеха местата на Уеслен Жуниор и Брено Тейшейра.

В 65-ата минута Росен Стефанов, Цветомир Панов и Християн Славков отстъпиха местата си на Николай Костадинов, Борис Стойков и Денислав Стойчев.

В 85-ата минута Денислав Стойчев направи страхотно спасяване след страхотно положение за тима на Балчик.

Стартов състав на Черно море: Християн Славков, Влатко Дробаров, Росен Стефанов, Дани Мартин, Цветомир Панов, Ренан, Начо, Уеслен Жуниор, Асен Дончев, Мартин Милушев, Брено Тейшейра.