Fakti.bg | 10.10.2024 14:23:56 | 11

Томаш Махач отстрани Карлос Алкарас от Мастърса в Шанхай

Томаш Махач поднесе огромна изненада в четвъртфиналите на Мастърса в Шанхай, след като победи Карлос Алкарас с 2:0 сета, 7:6(5), 7:5. Чешкият тенисист прекъсна серията от 12 поредни победи на испанеца, пише dsport.bg.

Така чехът за първи път в кариерата си ще играе в полуфинал на турнир от Мастърс 1000 сериите. Там той ще срещне световния номер 1 Яник Синер.

В първия сет Алкарас на няколко пъти бе близо до пробив, но Махач показваше най-добрата си игра в ключовите моменти. Стигна се до тайбрек, в който чехът поведе с два минипробива и 5:2 точки. Испанецът се завърна в резултата, но в крайна сметка Махач се поздрави с успеха.

Втората част започна с брейк за чешкия тенисист в 3-ия гейм, а след това той поведе с 3:1. В следващото подаване на Алкарас, Махач имаше точка, с която да стигне до втори пробив. Шампионът от Ролан Гарос и Уимбълдън обаче запази сервиса си, след което проби.

Решителният момент в срещата дойде в 11-ия гейм, когато Махач направи нов пробив. След това той затвори двубоя на собствен сервис без да загуби точка.