Fakti.bg | 11.10.2024 08:33:06 | 17

Наказание от само 3 мача без публика за бит съдия в областните групи

С 3 мача без публика наказаха тима на „Спартак“ Самоков, чийто президент е Александър Методиев- Бат Сали. Решението е на дисциплинарната комисия към ОС на БФС след ексцесиите, белязали дербито от ОГ София – източна подгрупа от миналата седмица между „Спартак“ и „Рилец“ Говедарци, пише сайтът "4Власт“.

Главният съдия Петър Тодоров прекрати двубоя след час игра. Той съобщи, че е удрян от футболисти на „Спартак“ и хора, дошли на мача с Бат Сали. И арбитърът, и делегатът на срещата заявиха, че ще опишат случилото се в доклад до БФС. Бат Сали коментира, че съдията е свирил тенденциозно, което е довело до напрежение, което той е потушил. От футболните среди в Самоков днес дойде новината, че „Спартак“ са наказани просто да играят без публика, като им е наложен минимумът от 3 мача при 6 максимум.

„Що за наказание е това. Така се ощетяват и тимовете, които ще играят със „Спартак“. БФС само подстрекава грубостите, като не се вземат мерки. Какво трябва да се случи на терена, за да има истински наказания, за да се стреснат футболисти и зрители?“, питат се феновете на най- популярната игра в Софийско.

Съдията на скандалния двубой между „Спартак“ и „Рилец“ от миналата седмица съобщи, че още на почивката е предупредил делегата да позвъни на телефон 112, след като са видели на къде вървят нещата. На прибиране към съблекалнята на полувремето имало бутане и дърпане на съдията. През второто полувреме играч на „Спартак“ отказва да напусне терена след червен картон, като разправията продължила 2 минути. Арбитърът съобщи, че тогава е бил ударен от двама футболисти.

„Бат Сали влезе на стадиона заедно с част от неговата агитка. 5-ма яки мъже на около 40-50 години ме нападнаха първо словесно. След секунди единият ме хвана за врата, друг ми дърпаше ухото, третият ме удари с юмрук в лицето. Сипеха заплахи и големи закани. Само Бог ме спаси, че точно в тази ситуация дойде полицията.“, разказа за „4Власт“ съдията. Той уточни, че полицаите го ескортирали до изхода на Самоков.