Fakti.bg | 16.10.2024 02:10:56 | 27

Силен мач на Везенков и нова победа за Олимпиакос в Евролигата ВИДЕО

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков поведе своя гръцки отбор Олимпиакос до убедителна домакинска победа над Армани Олимпия Милано с 89:68 (23:17, 16:10, 24:21, 26:20) в среща от третия кръг на баскетболната Евролига за мъже, предаде БНР.

Успехът бе втори пореден за Олимпиакос, който вече е с актив 2-1, а италианският състав допусна второ поражение от началото на сезона.

Александър Везенков отново бе на висота и заедно с Шакил Маккисик бяха най-резултатни в мача. Българският национал бе в стартовата петица и вкара 21 точки, овладя 7 борби, добавяйки 1 асистенции и 2 откраднати топки за 24 минути на терена.

Везенков стартира много стабилно и реализира 12 точки и 4 борби още в първата четвърт, която приключи при 23:17. Домакините имаха аванс от 39:27 след 20 минути игра и поведоха с 45:30 две минути след почивката. Последва подем в играта на Армани Олимпия Милано, който съкрати дистанцията до 41:45 в средата на периода преди Везенков да реализира четири поредни наказателни удара за увеличаване на аванса на гръцкия тим до 49:41. Малко по-късно българинът отбеляза тройка за преднина от 54:44 преди финала на третата част, а преди последната четвърт резултатът бе 63:48. В оставащото време баскетболистите на Олимпиакос бяха безапелационни.

Шакил Маккисик се включи с 22 точки, 3 борби и 2 асистенции за домакините, докато гостите от Италия Зак Лидей се отчете с 16 точки, 5 борби и 2 асистенции.