Cross.bg | 16.10.2024 04:46:00 | 25

Северна Ирландия ни разгроми с 5:0

Националният отбор на България допусна първа загуба в тазгодишната надпревара от УЕФА Лига на нациите. „Лъвовете" регистрираха тежко поражение с 0:5 от Северна Ирландия в Белфаст край Ирландско море. Великобританците завзеха контрола на срещата, за наше съжаление, още от самото му начало и притиснаха игрово селекцията на Илиан Илиев. Първо Дион Чарлс зарадва пълните трибуни на „Уиндзор Парк" след 15 минути, а в 30-ата Айзък Прайс удвои актива на домакините. Броуди Спенсър покачи превеса на островитяните след 32 минути игра и те категорично взеха доминацията в срещата, докато нашите футболисти трудно намираха път в срещата. През втората част домакините реализираха още две попадения, които категоризираха техния успех. Айзък Прайс вкара поредното си попадение в срещата в 82-ата минута, а късният домакински натиск даде възможност и на резервата Джош МакГенис да оформи крайното 5:0 на „Уиндзор Парк". Това е първо поражение за българския национален отбор от този съперник от 1977-а година, а също така е първа загуба за Илиан Илиев след назначението му като национален селекционер на „лъвовете". В 42-ата минута Кирил Десподов пропусна удар от дузпа за България, стреляйки в напренчата греда на съперника. За пъври път от 1993-а година пък северноирландците вкараха пет гола в своята история. Реалността е такава, че родната селекция нямаше отправен отправен точен удар към вратата на съперника