Fakti.bg | 20.10.2024 02:53:54 | 23

Меси и Суарес се вихрят в Маями, Интер громи с 6:2 ВИДЕО

Интер Маями вече си осигури приза за шампион на редовния сезон в МЛС, но въпреки това не спира да помита съперниците си, предаде Sportal.bg.

Тази нощ възпитаниците на Тата Мартино разбиха с 6:2 състава на Ню Инглънд Революшън. Двама от героите за домакините бяха Лионел Меси и Луис Суарес, като първият се отчете с хеттрик, а вторият добави още два гола за успеха на своя тим.

Мачът не тръгна добре за Интер, който пръв инкасира два гола във вратата си, дело на Лука Лангони във 2-рата и Дилън Бореро в 34-тата минута.

Луис Суарес обаче върна домакините в мача. Уругваецът първо намали резултата в 40-ата минута, възползвайки се от асистенция на Ектор Мартинес, а в 43-тата възстанови равенството с изстрел по земя от границата на наказателното поле.

Лионел Меси бе оставен на пейката, но в 58-ата минута се появи в игра и веднага имаше своя принос за третия гол. Той елегатнто изведе Жорди Алба в наказателното поле, испанецът пък подаде към Бенджамин Кремаски, който вкара за 3:2.

Шоуто на Меси обаче тепърва започваше. В 78-ата минута той направи резултата 4:2, разписвайки се с изстрел извън наказателното поле.

Само три минути по-късно аржентинецът вкара и второто си попадение в срещата, след като бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши за 5:2.

Накрая Меси оформи и крайното 6:2 и своя хеттрик в 89-ата минута, засичайки страхотен пас на Суарес отблизо.

С тази победа Интер Маями вече има 74 точки на върха в класирането на Източната конференция, което е рекорд за един сезон в МЛС. За Ню Ингланд Революшън това бе четвърта поредна загуба и отборът е на 14-ото място в таблицата с 31 точки.