Fakti.bg | 20.10.2024 17:04:11 | 18

Валентин Антов с гол и контузия при победа на Кремонезе

Българският национал Валентин Антов вкара гол за Кремонезе, но на полувремето трябваше да напусне заради леко разтежение. Кремонезе се поздрави с успех с 2:1 над Юве Стабия като гост в 9-ия кръг на Серия В и с 14 точки излезе на 4-о място в класирането, предаде БТА.

Антов откри резултата още в 3-ата минута. Той изпрати мощен изстрел с десния крак от центъра на наказателното поле към горния десен ъгъл на вратата след подаване от фаул. Вратарят на домакините Демба Тиам нямаше какво да направи.

В 20-ата минута обаче домакините изравниха от дузпа, след като Николо Фортини беше съборен в наказателното поле. Антов също беше замесен в ситуацията, след като двамата с Лука Дзанимакия влязоха на шпагат в краката на нападателя на домакините. Андреа Адоранте се разписа от 11-те метра и изравни резултата.

В края на полувремето българският национал, който днес игра като десен бек, се хвана за задната част на бедрото и доигра с болка частта. За да няма усложнение, старши треньорът на тима Еуженио Корини реши да го замени на полувремето. Все пак Кремонезе стигна до победата с гол на Франко Васкес в 73-ата минута.

Вчера пък Специя, водена от българския си капитан Петко Христов, победи с 2:0 навън Салернитана и продължава да държи 2-ата позиция с 19 точки, на 1 пред Сасуоло и 5 пред Кремонезе. На върха в италианската втора дивизия е Пиза с 22 точки. Козенца, където пък играе братът на Петко Христов – Андреа, завърши 0:0 при гостуването на Читадела и остава на предпоследното 19-о място с 6 точки. Андреа Христов игра цял мач в средата на тримата в отбрана.