Fakti.bg | 21.10.2024 13:19:37 | 18

Виктория Томова с победа над рускинята Вероника Кудерметова в Токио

Първата ракета на България при жените победи рускинята Вероника Кудерметова със 7:6(3), 6:3. Срещата продължи час и 56 минути.

Съперничка на Томова във втория кръг ще бъде друга представителка на Русия - поставената под №6 в схемата 20-годишна Диана Шнайдер.

Виктория Томова поведе с 5:2 след пробив в шестия гейм срещу Кудерметова, а при 5:3 пропусна четири сетбола на собствен сервис. Рускинята осъществи пълен обрат за 6:5, но българката направи втори пробив и стигна до тайбрек. В него Вики спечели пет поредни точки от 2:3 до 7:3.

Във втората част Томова поведе с 3:1 и този път не допусна колебания, за да приключи мача с общо четвъртия си пробив за крайното 6:3.

Томова ще играе и на двойки на турнира в Токио заедно с Елизабета Кочиарето (Италия). В първия кръг двете ще се изправят срещу Ена Шибахара (Япония) и Лаура Зигемунд (Германия).