Fakti.bg | 22.10.2024 20:55:55 | 31

Реал Мадрид възкръсна и разпиля Борусия Дортмунд в Шампионската лига

В спиращ дъха мач Реал Мадрид победи с 5:2 Борусия Дортмунд в мач от Шампионската лига. Долиен Мален откри резултата в 30-ата минута, а четири по-късно Джейми Байноу-Гитънс удвои. Антонио Рюдигер намали изоставането точно след час игра, а три минути по-късно Винисиус изравни. Шест минути преди края на редовното време Лукас Васкес донесе пълния обрат с трети гол, а Винисиус сложи край на интригата с четвърти гол две минути по-късно.

Очаквано двубоят започна с натиск на домакините и още в 4-ата минута хубаво центриране на Модрич от корнер постави на изпитание германската защита, която обаче се справи. Две минути по-късно Серу Гираси отправи първия точен удар в срещата, но не успя да затрудни Тибо Куроа. Страхотна възможност се откри в 8-ата минута пред Килиан Мбапе в 8-ата минута, който посрещна от въздуха избита топка, но ударът му срещна тялото на бранител. Малко по-късно Байноу-Гитенс пусна коварно подаване в наказателното поле на Реал, но Куртоа изпревари Дониел Мален. Постепенно гостите започнаха да владеят повече топката и в 30-ата минута нанесоха своя удар. След като размениха няколко паса пред наказателното поле Серу Гираси хитро отклони към нахлуващия Долиен Мален, който майсторски преодоля Куртоа - 0:1.

Четири минути по-късно Борусия Дортмунд отново смълча трибуните на "Бернабеу". Дониел Мален надигра Ферлан Менди на фланга и пусна прострелно подаване успоредно на голлинията. Джейми Гитънс бе изпуснат от "бялата" отбрана и отблизо направи 0:2.

Вторият гол накара футболистите на Реал да се хвърлят в атака и в 36-ата минута като по чудо не върнаха едно попадение. Родриго отправи страхотен шут, който се отби от напречната греда, но топката обаче се върна в Белингам, който стреля без забавяне. Късметът обаче пак бе на страната на Дортмунд - нова греда. Третият опит бе на Килиан Мбапе, но след рикошет в крака на Юлиан Бранд, вратарят Кобел успя да избие в корнер.

Последваха отново много силни минути за вестфалци и само добрите изяви на Тибо Куртоа запазиха шансовете на "лос бланкос". В 39-ата минута белгиецът се разтегна и изби опасен шут на Юлиан Бранд в горния десен ъгъл, а две минути по-късно спаси удар на Джейми Гитънс. Реал излезе за втората част със същия състав и опита да натисне още в първите минути. В 53-ата вратарят Кобел изби удар на Лукас Васкес отблизо, а секунди по-късно Винисиус стреля в ръцета не стража на гостите. Изненадващо първи до смените прибегна Нури Шахин. В 55-ата минута той извади голмайстора Джейми Гитенс, а вместо него в игра се появи защитникът Валдемар Антон. Точно след час игра продължителна обсада на наказателното поле на Борусия завърши с чудесно центриране на Мбапе от десния фланг. Включилият се в предни позиции Антонио Рюдигер се измъкна от опеката на Никлас Зюле и с глава едва не скъса мрежата - 1:2.

Голът като че ли смути гостите и три минути след това Реал Мадрид изравни. Лука Модрич пусна извеждащ пас към Килиан Мбапе, който отклони към Винисиус Жуниор и бразилецът не пропусна да я вкара в опразнената врата. Първоначално голът не бе зачетен заради вдигната засада на Мбапе, но след намесата на ВАР попадението бе признато - 2:2.

"Кралете" продължиха да атакуват, но дортмундци успяха да устоят на чудовищния натиск. В 80-ата минута Килиан Мпабе се измъкна за пореден път от отбраната на гостите и стреля от малък ъгъл, но вратарят Кобел изби с крака.

В рамките на само две минути Реал Мадрид разпиля своя съперник, като в 84-ата минута Лукас Васкес изведе "кралете" напред в резултата, а в 86-ата Винисиус доведе нещата до 4:2. В продълженията на срещата отново Винисиус оформи своя хеттрик и крайния резултат -5:2.