Fakti.bg | 23.10.2024 20:55:19 | 33

Манчестър Сити громи!

Манчестър Сити разби Спарта Прага с 5:0 в мач от третия кръг на основната фаза в Шампионска лига. "Гражданите" събират 7 точки и заемат третото място в класирането, докато чешкият тим остава с актив от 4 пункта.

Домакините поведоха рано-рано с гол на Фил Фодън в 3-ата минута. Останалите четири гола паднаха през втората част, като на два пъти се разписа Ерлинг Халанд. Веднъж Джон Стоунс бе точен, а крайният резултат оформи Матеуш Нунеш от дузпа в края.

Срещата започна чудесно за "гражданите", които още в 3-ата минута поведоха в резултата. Фил Фодън се разписа с изстрел от границата на наказателното поле.

Седем минути след това Ерлинг Халанд успя да засече центриране и стреля с глава. Петър Виндал обаче се намеси и спаси.

В 26-ата минута и гостите погледнаха към вратата на противника. Велко Бирманчевич направи добър индивидуален пробив, който завърши с удар в горния ляв ъгъл. Щефан Ортега обаче блесна със спасяване.

Десет минути по-късно нов шанс се откри пред Фодън. Този път английският футболист не успя да преодолее стража на Спарта Прага. Така и двата тима се прибраха на почивката - при минимален аванс за Манчестър Сити.

Второто полувреме започна с попадение за домакините. Само две минути трябваха на "гражданите" да стигнат до гол, а този път Нейтън Аке се разписа. Радостта на Сити обаче беше кратка, тъй като ВАР се намеси, а впоследствие голът бе отменен заради игра с ръка.

В 57-ата минута удар на Халанд с глава беше избит от Виндал. Секунди по-късно обаче вратарят на Спарта нямаше шансове, като норвежецът отново засече центриране и този път прати топката в мрежата за 2:0.

Резултатът стана класически в полза на английския шампион в 65-ата минута. Този път Джон Стоунс се разписа като така и до голяма степен сложи край на интригата в срещата. Защитникът реализира, след като се извиси над всички и стреля с глава.

Само три минути след това Ерлинг Халанд вкара за 4:0. Норвежката голова машина получи на границата на наказтелното поле и изстреля топката във вратата на Спарта Прага.

В 87-ата минута Манчестър Сити получи шанс да изпълни дузпа, а с отговорността се нагърби Матеуш Нунеш. Португалецът бе безгрешен от бялата точка и покачи на 5:0.