Fakti.bg | 24.10.2024 19:14:32 | 22

Челси с убедителна победа над Панатинайкос в Гърция

Челси стигна до убедителна победа с 4:1 при гостуването си на Панатинайкос в среща от втория кръг на Лигата на конференциите. За лондончани това бе втори успех, като те отбелязаха четири гола и в първия си мач в турнира.

Жоао Феликс откри резултата в 22-ата минута и с това попадение гостите водеха на почивката. Челси реши мача в началото на втората част, като вкара нови три гола до 59-ата минута. Михайло Мудрик удвои аванса, Феликс отбеляза втория си гол, а след това Кристофър Нкунку се разписа от дузпа. Факундо Пелистри реализира почетно попадение за ПАО в 69-ата минута.

Гръцкият гранд излезе крайно мотивиран и започна двубоя силно. Още във втората минута домакините можеха да поведат. След центриране на Младенович от фал Йедвай се оказа напълно непокрит. Той отправи удар с глава, а Йоргенсен се намеси отлично. ПАО определено имаше предимство в началото на срещата. Последва неточен удар от дистанция на Унахи и още няколко атаки на гърците.

Челси имаше известни проблеми в първата част на двубоя, след като Енцо Мареска бе направил 11 промени от предишния мач. Лондончани постепенно започнаха да играят повече с топката и да демонстрират по-голямата си класа. При първата си добра атака те поведоха. В 23-ата минута Мудрик намери отлично Жоао Феликс и португалецът откри резултата. След гола гостите заиграха по-силно и доминираха. Хубав удар на Енцо Фернандес бе отразен след блестящо спасяване на вратаря.

Попадението сложи край на ентусиазма в играта на домакините и те отстъпиха тотално инициативата. Челси не се възползва от това до края на първата част, но избухна с три гола в рамките на 11 минути в началото на второто полувреме. Мудрик удвои аванса на гостите малко след почивката. Украинецът се възползва от прекрасно центриране на Педро Нето. Това е едва осмото попадение на Мудрик след пристигането му на “Стамфорд Бридж”.

Жоао Феликс направи резултата 0:3 в 55-ата минута с известна доза късмет. Неговият удар се отклони в Максимович и не остави шансове на вратаря. Секунди по-късно лондончани получиха дузпа за игра с ръка на Манчини, а Нкунку бе точен от бялата точка.

След този период, в който лондончани решиха мача, те понамалиха темпото, а последваха и смени в двата отбора. В 69-ата минута Панатинайкос стигна до почетен гол след отлична атака, завършена от бившия играч на Манчестър Юнайтед Факундо Пелистри. 18-годишният Тайрик Джордж влезе като резерва за гостите и имаше добри изяви, а в 86-ата минута негов силен удар бе отразен от стража на домакините.