Cross.bg | 26.10.2024 05:22:00 | 24

Берое нанесе удар по шампионските амбиции на Левски

Берое победи Левски като гост с 2:0 в двубой от 13-я кръг на efbet Лига. Попаденията за тима от Стара Загора бяха дело на Хуанка Пинеда в 63-а минута, а Сантиаго Годой оформи крайния резултат в 84-а минута. Левски доминираше през по-голяма част от двубоя, като имаше много възможности за гол, но смели и решителни намеси на стража на гостите Хуан Мота направиха така, че "сините" да не отбележат попадение. Берое играеше предимно на контраатака, като при първото попадение останаха съмнения за сериозна грешка в дефанзивен план на Патрик-Габриел Галчев, а вторият гол бе скоростна атака, при която гостите имаха числово предимство. След тази победа Левски остава на 3-а позиция с 28 точки, докато Берое е на 7-а позиция с 20 пункта на сметката си. В 9-а минута Левски организира добро нападение, а Майкон получи отляво и не се поколеба да стреля силно в близкия ъгъл, но Артур Мота внимаваше и изби в корнер. Веднага след това Сангаре имаше добра възможност, но бе блокиран след удар от близка дистанция. В 32-а минута Левски организира нова добра атака с много подавания, а Александър Колев бе на границата на наказателното поле и намери във вътрешността Фабио Лима, който отправи удар с левия крак, но след рикошет Артур Мота реагира и изби в ъглов удар