Fakti.bg | 26.10.2024 13:33:15 | 23

Хебър и Крумовград не си вкараха голове

Хебър (Пазарджик) и Крумовград завършиха при нулево равенство в среща от 13-ия кръг на Първа лига. Тимът от Пазарджик бе символичен домакин на Футболен комплекс „Никола Щерев – Старика“ в пловдивския квартал „Коматево“ заради продължаващите ремонтни дейности по тревното покритие на стадион „Георги Бенковски“, предава БТА.

Мачът не предложи много интересни ситуации пред двете врати, а при най-изгодния шанс за гол Джунейт Али можеше да реализира с удар почти от центъра на терена, който прехвърли Марсио Роса, но след това срещна гредата.

В 7-ата минута попадение на Крумовград бе отменено заради засада. Серкан Юсеин изведе Момчил Цветанов отляво зад защитата на Хебър и той асистира на Матеус Енрике, но голът не бе признат заради засада на Цветанов.

В 33-ата Енрике получи на границата на наказателното поле и потърси долния десен ъгъл на Марсио Роса, който обаче се разтегна и улови.

В последната минута от редовното време на първата част Шейх Диаманка получи отдясно в наказателното поле на Крумовград и отправи силен изстрел от малък ъгъл, който не затрудни Георгиев.

Девет минути след подновяването на играта през второто полувреме Мартин Михайлов засече с глава след центриране от корнер, но неточно. В 83-ата минута влезлият като резерва Октай Юсеин получи отляво, финтира защитник на домакините и почти от аутлинията потърси изненадващ завършващ изстрел, който не намери целта. Първенство на България по футбол, мачове от 13-ия кръг на efbet Лига: Левски - Берое 0:2 Арда - Септември (София) 2:1 Ботев (Пд) - Черно море 1:0 Спартак (Вн) - Локо (Пд) 1:0 Славия - Локо 1929 (София) 3:2 ЦСКА-София - Ботев (Вр) 2:0 Хебър – Крумовград 0:0 В понеделник: Лудогорец - ЦСКА 1948 (18,00 часа, Диема спорт)