Fakti.bg | 28.10.2024 18:01:18 | 15

След класика над ЦСКА 1948, Лудогорец увеличи преднината си на върха

В заключителния мач от 13-ия кръг на efbet Лига Лудогорец надделя у дома над ЦСКА 1948 с 3:0. На стадион "Хювефарма Арена" в Разград резултатът бе открит от Ерик Маркус в 15-ата минута. Ивайло Чочев удвои в 24-ата, а окончателното попадение в срещата бе реализирано отново от Ерик Маркус в 49-ата минута.

С успеха разградчани събраха 34 точки, откъсвайки се на 6 от втория Ботев Пловдив и третия Левски.

В 11-ата минута Аслак Фон Витри изведе Ерик Маркус отдясно по атаката на "орлите", като бразилското крило навлезе в наказателното поле и стреля по диагонала, но след рикошет кълбото излезе в ъглов удар.

В 15-ата минута разградчани поведоха в резултата. Гостите осъществиха поредица от подавания в собствената си половина, като Лудогорец осъществи висока преса. Домакините в крайна сметка отнеха топката, като Ивайло Чочев подаде към наказателното поле, където Педро Нареси пропусна топката между краката си, за да се озове тя в Ерик Маркус. Бразилецът напредна с дрибъл и шутира по диагонала, като не остави никакви шансове на Алекс Божев - 1:0.

Пет минути след това Рик Джонатан се възползва от грешка на Стив Фуртадо и успя да се измъкне зад защитата на ЦСКА 1948. Играчът в "зелено" навлезе отляво и шутира по диагонала, като стражът Божев се намеси отлично и блокира изстрела.

В 24-ата минута Лудогорец удвои аванса си. Рик Джонатан центрира от корнер, топката бе избита от отбраната на ЦСКА 1948 и бе върната с глава към наказателното поле от Дени Групер. Там Ивайло Чочев се включи от втора позиция и с добре пласиран удар се разписа за 2:0.

В 29-ата минута пробив на Радослав Кирилов отляво бе последван от центриране в наказателното поле на Лудогорец, където Бирсент Карагарен стреля с глава, но крайно неточно и в аут.

В 33-ата минута ролите бяха разменени, като Карагарен отправи подаване по въздух отдясно и намери включилият се на втора греда Кирилов, който насочи топката с глава към вратата на Лудогорец, но Серджио Падт се намеси отлично и боксира.

В 45-ата минута Ивайло Чочев шутира от пряк свободен, но не успя да намери рамката на вратата на гостите от София.

В 49-ата минута авансът на Лудогорец стана класически. Руан Круз изведе Ерик Маркус отдясно по атаката на разградчани, като крилото се измъкна от защитата на ЦСКА 1948, навлезе в наказателното поле и с премерен удар покрай Божев реализира за 3:0.

В 53-ата минута Марио Илиевски получи подаване от Талис, напредна с топка в крака и шутира от границата на наказателното поле на Лудогорец, но изстрелът му не намери целта.

Четири минути след това Карагарен пресече подаване на Педро Нареси и шутира от далечна дистанция, но отново неточно.

В 62-ата минута след центриране от корнер в полза на ЦСКА 1948 топката бе намерена на първа греда от Октавио, който свали към далечната за Марио Илиевски, но северномакедонецът направи феноменален пропуск на празна врата.

В 76-ата минута Кирилов получи подаване по въздух в наказателното поле на Лудогорец, овладя и стреля от движение. Топката рикошира в тялото на Сон и бе укротена без проблеми от Падт.

В 88-ата минута Рик Джонатан намери Дерой Дуарте в наказателното поле на ЦСКА 1948. Националът на Кабо Верде финтира бранител на гостите и стреля от малък ъгъл, но бе крайно неточен.

Минута по-късно Сон пусна пас зад защитата на "белите", който бе овладян от Квадво Дуа. Швейцарецът шутира по диагонала, като излезлият да го пресрещне Божев успя да блокира топката, а впоследствие и да я улови.

В продължението на мача Дуарте разигра с Дени Групер, който опита късмета си с далечен изстрел, който бе отразен без затруднения от Божев.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА 1948 3:0

1:0 Ерик Маркус 15, 2:0 Ивайло Чочев 24, 3:0 Ерик Маркус 49

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт (В), 4. Диниш Алмейда, 7. Рик Джонатан (69 - 19. Георги Русев), 12. Руан Круз (60 - 9. Квадво Дуа), 14. Дени Групер, 16. Аслак Фон Витри (46 - 17. Сон), 18. Ивайло Чочев (60 - 20. Агибу Камара), 23. Дерой Дуарте, 24. Оливие Вердон (88 - 5. Георги Терзиев), 30. Педро Нареси (К), 77. Ерик Маркус

Старши треньор: Игор Йовичевич

ЦСКА 1948: 33. Алекс Божев (В), 9. Бирсент Карагарен, 2. Джонатан Перейра, 21. Емил Ценов, 40. Марио Илиевски, 10. Радослав Кирилов (К), 7. Талис, 28. Неделко Пишчевич (53 - 39. Парвиз Умарбаев), 19. Стив Фуртадо, 58. Марто Бойчев (53 - 61. Октавио), 5. Асен Георгиев

Старши треньор: Валентин Илиев

Главен съдия: Георги Кабаков