Бивш испански министър, приближен на премиера Санчес, е разследван за корупция

Испанското правосъдие обяви днес, че е започнало разследване на бивш министър на премиера Педро Санчес, дълго време смятан за негова дясна ръка, обвинен в корупция покрай договори за закупуване на здравно оборудване по време на пандемията КОВИД-19, предаде Франс прес. Хосе Луис Абалос, министър на транспорта между 2018 и 2021 г., е обект на разследване за „участие в престъпна организация, търговия с влияние, корупция и присвояване“, съобщи в изявление Върховният съд на Испания. Разследването трябва да установи дали този бивш министър наистина е участвал в предполагаемата корупционна схема“, заяви съдът, като увери, че полицията вече е събрала доказателства, които го уличават.
Прочети цялата публикация
Съпругата на испанския премиер няма право да напуска страната
Бивш испански министър бе осъден на 24 години затвор за корупция
Испански съд прекрати по давност дело срещу брата на премиера Педро Санчес
Бивш испански министър получи 24 години затвор за корупция
Съпругата на испанския премиер Педро Санчес няма право да напуска страната
Рим: Време е да посочим единен европейски представител, който да преговоря с Путин
Владислав Горанов: Очаквахме по-амбициозен бюджет, а не констатация, че се продължава наследеното
10 000 евро месечно „разходи“: Бивш испански министър получи 24 години затвор
Обрат в Лондон: Очаква се Киър Стармър да обяви оставката си днес под огромен натиск
Нов разрив между Мелони и Тръмп
Франция обяви 1000 жертви на горещата вълна
Българка: Къде е евтинията в Гърция?! И забележете каква е сметката - един хвърчащ лист
Какво се крие зад законопроекта за обединение на Румъния и Молдова
Бешикташ в надпревара за подписа на Александър Нюбел
Вулканът Етна на о. Сицилия отново изригва
„Невидимата доктрина“, Джордж Монбио, Питър Хъчисън
Катастрофа затруднява движението на пътя Ямбол – Зимница
Качествените обувки – инвестиция в комфорт, здраве и увереност