Кирил Десподов отрече слуховете за сварка преди мача със Северна Ирландия
Кирил Десподов говори на пресконференция преди важния мач срещу Люксембург в Лигата на нациите, като коментира няколко ключови теми около отбора и предстоящия двубой.
Десподов откровено анализира представянето на отбора в последния мач срещу Северна Ирландия. "Анализирахме грешките си. Не успяхме да отговорим на агресията на противника, нито защитата, нито атаката ни се получи, което доведе до този резултат. Сега имаме шанс да си поправим грешките и да покажем коренно различно лице," заяви той, подчертавайки, че екипът е съсредоточен върху подобряване на играта си и изчистване на допуснатите пропуски.
Десподов категорично отрече слуховете, че играчите са играли карти преди срещата в Белфаст. "Категорично заявявам, че такива неща не са се случвали. Това са измислици и темата е приключена," отсече той, като изрази недоволството си от разпространението на подобни спекулации, които не отразяват реалността в отбора.
Относно следващия мач с Люксембург, Десподов подчерта важността на условията на терена. "Според мен това ще бъде различен мач, тъй като теренът позволява по-добър футбол в сравнение с този в Пловдив. Очаквам да бъде по-тежък двубой, защото за тях това е последен шанс да се спасят от последното място," сподели той, подготвяйки отбора и феновете за интензивна битка на терена.
Десподов също засегна въпроса за изпълнението на дузпите и подчерта, че е готов да отстъпи на съотборник, ако друг се чувства по-уверен в момента. "Аз нямам проблем да оставя топката на друг да изпълни дузпата. Ще обсъдим това по време на мача, и ако някой друг е по-уверен, ще му дам възможността. Най-важното е отборът да печели," добави Десподов, показвайки ангажираността си към успеха на отбора.
Прочети цялата публикация




Калафиори: Вече се чувам по-често с Гатузо, отколкото с майка ми
Лийдс и Илия Груев надвиха десет от Манчестър Юнайтед
Вили Вуцов: Няма да им се получат организациите, няма да изпаднем
Гатузо: Феновете на Босна и Херцеговина не ме притесняват
България и Македония през вековете
Меси още не е решил дали ще играе на Световното през лятото
Ивелин Попов: Когато някой в България си изрази мнението, винаги се твърди, че е скандален
Селекционерът на България: Основната ни цел е да надградим
Гатузо преди срещата със Северна Ирландия: „Най-важният мач в кариерата ми”
Европейски шампион се окичи с мартеница (СНИМКИ)
Труп на мъж е намерен край блок в Кърджали
Ремонтират част от тротоарите по ул. "П. К. Яворов" в Поморие
Удар на полицията в Сливен: Разкриха нарколаборатория! Двама се озоваха в ареста!
Политически обрат в Унгария: Какъв курс ще поеме страната
Велосезон 2026: Как да предпазим велосипеда си от кражба?
Мъж подаде сигнал за агресия срещу него от 24-годишна жена, с която живее в Стара Загора
Русия извърши масирано нападение в Одеска област
ПСЖ реже мераците на Усман Дембеле