Петролен бос, отричащ климатичната криза, е номиниран от Тръмп за енергиен министър на САЩ

Новоизбраният президент на САЩ Доналд Тръмп заяви, че ще номинира Крис Райт – изпълнителен директор на петролната компания "Либърти енерджи", за министър на енергетиката, предаде Ройтерс. Райт е основател и изпълнителен директор на базираната в Денвър компания "Либърти енерджи" (Liberty Energy), която е основен доставчик на услуги в енергийния сектор в Северна Америка. Очаква се Райт да подкрепи плана на Тръмп за максимално увеличаване на добива на нефт и газ, както и за намирането на начини за увеличаване на производството на електроенергия.
Прочети цялата публикация



Разривът между Тръмп и Мелони: как се стигна дотук
Дипломатическа война: Рим замрази отношенията с Вашингтон след сблъсъка Мелони – Тръмп
От "Епична ярост" до енергийна нестабилност: зов за пробуждане, който Европа не може да игнорира
Нов разрив между Мелони и Тръмп
Ако Русия извърши инвазия: НАТО обмисля алтернативни планове за отбраната на Европа
Кpизaта cяĸaш yтиxнa! Зaдава се oгpoмeн излишъĸ нa пeтpoл
Израел се е запътил към сблъсък с Тръмп
????????ЕС отблизо: Ще блокира ли България евентуални санкции срещу израелски министър; Преговорите за бъдещето на европейския бюджет са в криза
Хегсет призна, че отвличането на кубинския президент е една от опциите за разрешаване на кризата в региона
Какво стои зад поканата на Зеленски за среща с Путин и означава ли тази покана капитулация на Украйна?
Критичната инфраструктура в целия свят е под заплаха
НА ЖИВО: Йордания - Алжир 1:0
DARA отказа участие на фест в Баку заради атака на украински фенове
Акциите на „Газпром“ паднаха под 100 рубли за първи път от 2009 година
Руски Ту-160 отработиха дозареждане във въздуха над Баренцево и Норвежко море (снимки/видео)
Видеоигрите лекуват самотата и помагат за психическото състояние при пълнолетните
Проявите на вандализъм срещу басейна на Mемориала Линкълн ще се наказват със затвор