Яник Синер помогна на Италия да достигне до полуфиналите на Купа "Дейвис"
Водачът в световната тенис ранглиста Яник Синер помогна на защитаващия титлата си тим на Италия да се класира за полуфиналите на отборния турнир по тенис за Купа "Дейвис", неофициалното световно отборно първенство за мъже в Малага (Испания), предаде БТА.
Синер спечели двубоя си на сингъл, а след това записа и успех на двойки, за да изведе Италия до 2:1 победи над Аржентина в четвъртфинален сблъсък от надпреварата.
На полуфиналите италианците ще се изправят срещу Австралия в повторение на миналогодишния финал. Австралийците достигнаха топ 4 на Купа "Дейвис" за трета поредна година.
Италия изостана с 0:1 победи, след като аржентинецът Франсиско Черундоло се наложи над Лоренцо Музети с 6:4, 6:1 за час и 32 минути игра в първия двубой на сингъл.
Двукратният шампион от Големия шлем Синер, който спечели и Финалите на АТП през миналия уикенд, надделя над Себастиан Баес с 6:2, 6:1 във втората среща на сингъл, продължила само 74 минути.
Той поведе с 4:1 в първия сет и го спечели с 6:2, а във втория взе аванс от 5:0 и безпроблемно стигна до победното 6:1.
След това Янис Синер си партнира с финалиста от "Уимбълдън" през 2021 година Матео Беретини в решителния мач на двойки за успеха с 6:4, 7:5 над Андрес Молтени и Максимо Гонсалес и и предизвика шумни празненства сред съотборниците и феновете.
23-годишният Синер побърза да отдаде дължимото на своите съотборници за колективните усилия в Малага.
"Матео игра невероятно днес. Знаете, че той ме носеше днес, така че съм много щастлив от представянето му", каза той в интервюто си на корта.
"Нямах толкова време да се адаптирам към тези условия, но най-важното беше да запазя Италия в играта. Последната част от годината е много трудна", заяви Яник Синер пред Tennis Channel след успеха си на сингъл по-рано през деня.
Италия ще бъде фаворит срещу Австралия в съботния полуфинал, но отборът на Лейтън Хюит, който претърпя поражение в последните два финала, ще бъде готов за битка, пише агенция "Ройтерс".
"Имаме толкова богата история в състезанието и момчетата знаят, че е голяма чест да носят нашите цветове", каза бившият номер 1 в света Хюит и добави:
"Разполагаме с равностоен състав от около шест момчета, които играят на ниво от 3 или 4 години насам. Те се сработиха добре. Супер горд съм с целия отбор."
Първият полуфинал днес противопоставя отборите на Нидерландия и Германия.
Прочети цялата публикация




Денислава Глушкова на четвъртфинал на двойки в Анталия
Четири медала за България от турнири за Европейската купа по джудо
Синер и Зверев уверено в трети кръг на Индиън Уелс, Музети аут
Илиян Радулов и Янаки Милев с победи в Анталия
Джак Дрейпър победи Новак Джокович в зрелищна битка с много обрати в Индиън Уелс
САЩ са позволили неофициално на Румъния да пусне в експлоатация рафинерия на „Лукойл“, която е под санкции
Интер Маями се занули в ШЛ, Меси ще почака още за гол №900
Росица Денчева победи французойка за четвъртфинал в Ираклион
Синер се класира на 1/4-финалите на Индиън Уелс
Нестеров постигна успех на турнир в Гърция, Кузманов отпадна
Бебето на Натали Трифонова направи първите си крачки в рекламния бизнес
Американската Digital Realty купи българска компания за центрове за данни
Явор Божанков се жалва, че ПП не го искали в листите си
Настояща и бивша футболни половинки излизат на ринга, за да се бият
Силно зметресение разтърси Гърция
Meta изтри над 150 000 акаунта на онлайн-измамници
Откриха тяло на новородено бебе в кашон на сметище