Шефката на КЗП се похвали, че отказала телекомите от неустойки, каквито те не събират

Комисията за защита на потребителите (КЗП) обяви в сряда, че е "приключила важна фаза в борбата срещу неравноправните клаузи" на телекомите и те се съгласили доброволно да редактират условията на договорите си, отказвайки се от "неравноправните неустоечни клаузи". От съобщението става ясно, че ще се прецизира правото на операторите да претендират възстановяването на предоставени отстъпки при сключването на договор с план за услуги или при покупката на устройство и операторите няма да имат право да искат възстановяване на суми за бъдещ период. Според подписани през 2018 г.
Прочети цялата публикация



Лъчезар Богданов: Плоският данък не е проблемът
Вишерадската група се събира в Будапеща
София става столица на парламентарния диалог на Балканите
Левскарите изкупиха над 14 000 шампионски фланелки
Не всеки има късмета на Синер - Вондроушова аут за 4 години заради допинг
Мохамед Салах вписа Египет в световната футболна история: Триумф, емоции и нови рекорди
ЦСКА се похвали с голямо количество продадени фен карти
След оставката Киър Стармър: Първи международни реакции от Брюксел и Москва (ОБЗОР)
Диана Димитрова се похвали с ключов успех: участие в холивудски филм
КЗП с масирани проверки за нелоялни търговски практики по Черноморието
Русия: Свалихме 143 украински дрона за една нощ
Tрима загинали след серия разрушителни торнада в САЩ (ВИДЕО)
Какви са глобите за шофьорите в Гърция?
Левски тества силите си срещу Етър в Правец, „сините“ на крачка от испански трансфер
Разкриха подробности за смъртоносния пожар в Полски извор
Бившият лидер на юнионистите Джефри Доналдсън признат за виновен за сексуални престъпления
Познай резултата на Англия – Гана и спечели!
Питас с несигурно бъдеще, два клуба от Кипър готови да плащат заплатата му
Меси покори нов връх, Мбапе с два гола в исторически мач