Арина Сабаленка стана играч на годината на Женската тенис асоциация
Арина Сабаленка получи наградата за играч на годината на Женската тенис асоциация (УТА) за първи път, след като спечели две титли от Големия шлем и завърши 2024-а под номер 1 в световната ранглиста, информира БНР.
Ема Наваро беше отличена като най-напредналата състезателка, Паула Бадоса получи приз за завръщането си, Лулу Сун стана новак на годината, а Сара Ерани и Джазмин Паолини бяха избрани за отбор на годината заради представянето си на двойки, според резултатите от гласуването на тенис журналистите, пише агенция АП.
26-годишна Арина Сабаленка спечели Откритото първенство на Австралия през януари и Откритото първенство на САЩ през септември, а добави и две други титли през изминаващия сезон, достигайки актив 56-14 с почти 10 милиона долара, спечелени от наградни фондове. Тенисистката от Беларус изпревари полякинята Ига Швьонтек за челно класиране в ранглистата през октомври.
Американката Наваро дебютира в топ 10 на УТА през септември, след като записа най-доброто си класиране на турнирите от Големия шлем на Откритото първенство на САЩ, където елиминира защитаващата титлата си Коко Гоф в четвъртия кръг, преди да загуби от Сабаленка на полуфиналите.
23-годишната Наваро, която е израснала в Южна Каролина, спечели първата си титла от тура в Хобарт (Австралия) през януари и се изкачи от номер 32 в класацията при жените в началото на 2024-а до номер 8 в края на годината.
Испанката Бадоса прекара последната половина на 2023-а с контузия в гърба, но 27-годишната тенисистка се върна в близост до върха тази година, изкачвайки се до номер 12 в ранглистата, спечели титлата във Вашингтон и изравни най-добрия си резултат на турнир от Големия шлем, достигайки до четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ.
Сун беше извън топ 200 в ранглистата, но напредна до най-доброто класиране в кариерата си - 39-о място, подчертано от четвъртфинал, играейки като квалификант на "Уимбълдън" през юли и достигна финала на турнира в Монтерей през август. 23-годишната Лулу Сун е родена в Нова Зеландия, но е израснала в Швейцария.
Италианките Ерани и Паолини спечелиха златен медал на двойки на Олимпийските игри в Париж и помогнаха на страната си да спечели "Били Джийн Кинг Къп". Те достигнаха заедно и до финала на Откритото първенство на Франция при женските двойки.
Прочети цялата публикация




Виктория Томова със скок в световната тенис ранглиста
Арина Сабаленка отново спечели титлата на турнира по тенис в Маями
Американецът Бен Шелтън спечели титлата на турнира по тенис в Мюнхен
Арина Сабаленка пропуска престижния турнир в Щутгарт
Медведев пак полудя, след като му вързаха "двоен геврек"
Агентът на Везенков атакува треньора на Сакраменто
Загубени финали на двойки: Янаки Милев в Италия, Александър Донски в Испания
Александър Донски се класира за финала на двойки в Менорка
Легендарният Роналдо изненада Арина Сабаленка с подарък - СНИМКА
Сабаленка победи Гоф и спечели титлата в Маями
Пробив в биоинженерството: Учени програмират живата по тъкан по команда да се сгъва в 3D форми
„Закъде пътуваш“ 2026: Варна срещу модерните форми на трудово робство
Лавров: Европейските армии отново се стремят да се обединят под знамето на нацизма
Поколението Х се завръща: над 55-годишните превземат пазара на труда
Венци Стефанов: Бихме разговаряли за Славия със сериозни хора, някой като собственика на ЦСКА
Композиторът Андрю Лойд Уебър призна, че се бори с алкохолна зависимост
Анализатор: Радев не контролира София! А без София, трудно се управлява България!