Последните мачове за годината в Лига Европа ще се изиграят днес
Днес ще се изиграят двубоите от шестия кръг на Лига Европа, като това ще са последните мачове в турнира за годината. Българският представител Лудогорец приема АЗ Алкмаар. "Орлите" имат две точки в актива си. Те имат шансове да попаднат в топ 24, което ще ги класира за плейофите, но за тази цел трябва да спечелят поне един мач.
АЗ Алкмаар е с актив от седем точки след 2 победи, равенство и 2 загуби. Пораженията обаче бяха при гостувания на Атлетик Билбао и Тотнъм. Тимът се представя непостоянно в Ередивизи, но само преди няколко дни победи Аякс с 2:1.
Лига Европа можеше да се превърне в оазис за Манчестър Юнайтед, но това не се случваше в началото на сезона. "Червените дяволи" направиха равенства в първите си три мача в турнира. Миналия кръг тимът спечели с 3:2 срещу Бодьо/Глимт, което бе първата победа под ръководството на Рубен Аморим.
Отборът от "Олд Трафорд" гостува на Виктория (Пилзен), който също няма загуба в турнира. След като допусна две поражения във Висшата лига, Ман Юнайтед има нужда от успех. "Червените дяволи" в момента заемат 12-та позиция, а надеждите им са да намерят място в топ 8 и да се класират директно за осминафиналите.
Очаква се Аморим да направи някои ротации, но опциите му не са толкова много. Виктор Линдельоф, Люк Шоу и Джони Еванс са контузени. Маркъс Рашфорд, Хари Магуайър и Каземиро бяха на пейката миналия мач и сега може да са сред титулярите.
В Глазгоу ще има британско дерби, тъй като Рейнджърс приема Тотнъм. И двата отбора имат по 10 точки в турнира, но като цяло се представят под очакванията този сезон. Шотландците допуснаха доста грешки в първенството и вече изостават сериозно от Селтик, като дори водят битка за второто място с Абърдийн. Те са в серия от четири поредни победи във всички турнири, а в миналия си мач в Лига Европа постигнаха впечатляваща победа с 4:1 като гост на Ница.
Тотнъм е изключително непостоянен, но напоследък записа серия от слаби резултати. Спомените от победата над Манчестър Сити през ноември и блестящото представяне в този мач започват да избледняват, тъй като това е единственият успех на тима в последните му седем мача във всички турнири. Тази серия включваше четири загуби и бъдещето на мениджъра Анге Постекоглу е поставено под въпрос. Преди няколко дни "шпорите" допуснаха болезнена загуба в дербито с Челси, въпреки че водеха с 2:0 в началото на мача.
Друг вълнуващ двубой е този между Аякс и Лацио в Амстердам. Нидерландският гранд се представя колебливо в първенството, но това е напредък в сравнение с проблемите, които имаше миналия сезон. Той е в добра позиция в Лига Европа с актив от 10 точки.
Лацио пък се представя блестящо на всички фронтове. Римляните изостават само на три точки от лидера в Серия А Аталанта. В неделя те победиха с 1:0 предишния водач в класирането Наполи и то в Неапол. "Орлите" са на първо място в класирането на Лига Европа, а единствените точки, които загубиха бяха при равенството с Лудогорец.
ПАОК на Кирил Десподов приема Ференцварош. Срещата е доста важна за гърците, които имат четири точки, а това изглежда като най-добрият им шанс за победа до края на груповата фаза. Сред другите интересни двубои е Рома - СпортингБрага. "Вълците" имат само една победа и дори завършването им в топ 24 не е гарантирано. Лион приема Айнтрахт в сблъсък на два от отборите, които се представят отлично на този етап в турнира.
Прочети цялата публикация




Лидерът във Втора лига стартира революционен модел на управление
Арне Слот: Победа срещу Арсенал би означавала много, сезонът още може да бъде специален
Анжела Димчева: „Нужна е нова стратегия за развитие на културата“
САЩ и Европа: идеологически противници и (все още) съюзници
Силни ветрове и ниски температури в последните дни на годината
Гуардиола с шеговит коментар след победата срещу Нотингам Форест
Защо спряха мачовете в Англия на Коледа и ги преместиха с един ден
Моника Валериева разказа за ужаса: бактерията, с която е била заразена, убива 35 хиляди души годишно
Александър Димитров: Умолявах играчите да не отварят социалните мрежи
В търсене на План Б: Съюзниците след Америка
„Хиперзвукова“ ракета с лампи от СССР и технологии от времето на Гагарин? Орешник се оказа мит, а не чудо
Ергенка би взела куче,отколкото да има дете от гаджето
Константин - любимец на покоен подземен бос
Посланикът ни в РСМ: Ненаказаните престъпления срещу българи насърчават посегателствата
Автогол донесе победата на Лацио срещу Верона
Седмицата в три новини: Meta забавя умните очила, Nvidia влиза дълбоко в автономното бъдеще, а Grok вкарва X в регулаторна буря
Новата седмица започва с опасно време: Къде обявиха жълт код за ниски температури (КАРТА)