Токът за бита може да поскъпне с 9% заради по-високо потребление

Има по-голямо потребление на електроенергия от бита от това, което е било предвидено в ценовото решение на Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) за регулаторния период от 1 юли тази година. Това каза служебният министър на енергетиката Владимир Малинов в предаването "Денят започва с Георги Любенов" по БНТ. Той обясни, че това по-голямо потребление следва да бъде покрито, което е една от причините за предложеното увеличение на цените на тока от догодина с близо 9%.
Прочети цялата публикация



Токът поскъпва с 3% за бита от 1 юли или средно с 1 евро повече на сметка
Азербайджанската кухня – легенди, поезия и вино
The New York Times: "Бръмчането" на украински дронове над Русия не може да компенсира превъзходството на Москва във въздуха
Заради войната: икономиката на Русия е на ръба
Сделката с Иран преначертава картата на Близкия изток
Лъчезар Богданов: Плоският данък не е проблемът
Тръмп пак е заедно с европейците срещу Русия. Но докога?
Хиновски: Очаквах дори по-високо повишаване на цената и при тока, и при парното
Иван Хиновски: Поскъпването на тока е естествен ход
Шотландия с първа победа на световни финали от 36 години!
Разкриха подробности за смъртоносния пожар в Полски извор
Познай резултата на Англия – Гана и спечели!
Питас с несигурно бъдеще, два клуба от Кипър готови да плащат заплатата му
Меси покори нов връх, Мбапе с два гола в исторически мач
Двама младежи пострадаха тежко, след като бяха поразени от електрическа дъга от контактната мрежа с високо напрежение в района на жп гарата в Стара Загора
Велислава Петрова: Като всяка жена политик мога спокойно да изразявам себе си с облеклото си
37-годишен мъж е в тежко състояние след катастрофата, която блокира пътя Русе – Шумен
Пожари избухнаха в някои от най-известните курорти и паркове в Хърватия
Пожари избухнаха в някои от най-известните курорти и паркове в Хърватия