КЕВР обясни: Хората минаха на климатици заради евтиния ток и се налага поскъпване

Комисията за енергийно и водно регулиране (кЕВР) защити намерението си да повиши с близо 9 процента предсрочно цената на електроенергията за бита – от януари вместо от юли 2025 г., с аргумента, че заради ниската й в момента стойност много от потребителите са се отказали да се топлят с газ, пелети и дърва и са минали на ток, което довело до извънредна консумация и превишаване на определената за регулирания пазар квота за производителите. Отделно цените на борсата са по-високи от изчислените от регулатора при определянето на едногодишната цена от 1 юли 2024 г. и за да се осигури електроенергия за домакинствата и да не се получава финансов дефицит в системата се налага повишението на тарифите, обсъдено на заседание на комисията в сряда.
Прочети цялата публикация



Куба може да се окаже по-костелив орех за Доналд Тръмп от Венецуела
Проблеми с водата: Жителите на двете пловдивски села с подписка
За да затвори устата на критиците - героят на Германия спря шоколада и енергийните напитки
Катлийн Търнър на 72 г.: Жената с най-разпознаваемия глас в Холивуд
След градушката в Неделино: Каква помощ ще получат най-силно засегнатите?
Шефът на КЕВР обясни на какво се дължи очакваното поскъпване на тока
Съпругата на Брус Уилис развенча митовете около болестта му
Д-р София Ангелова, пулмолог: Неправилната употреба на климатици може да доведе до пневмонии и респираторни проблеми
Звездите се подреждат
Дембеле: Меси е най-добрият, а критиките към Мбапе често бяха несправедливи
Познай резултата на Англия – Гана и спечели!
Питас с несигурно бъдеще, два клуба от Кипър готови да плащат заплатата му
Меси покори нов връх, Мбапе с два гола в исторически мач
Велислава Петрова: Като всяка жена политик мога спокойно да изразявам себе си с облеклото си
37-годишен мъж е в тежко състояние след катастрофата, която блокира пътя Русе – Шумен
137 години от рождението на Анна Ахматова: „Истинската нежност не може да бъде объркана с нищо“
Външният ни министър с обяснение за „голото рамо“ и Киевско-Печорската лавра