Руските сили са поели контрол над още едно селище в Източна Украйна
Руските сили са поели контрол над селището Константинополское в източната украинска Донецка област, съобщи днес Министерството на отбраната в Москва, цитирано от Ройтерс, предаде БТА.
"В резултат на решителни действия частите на Южната групировка войски освободиха населеното място Островско в Донецка народна република“, съобщиха в министерството, използвайки името на Константинополское, преди да бъде преименувано през 2016 г.
Ройтерс не е успял да потвърди по независим път предоставените от руската страна данни.
Междувременно стана ясно, че броят на ранените в резултат на атаката с дронове вчера вечерта срещу Запорожие се увеличи до 4 души, сред които е едно дете, съобщи областният управител Иван Фьодоров. По-рано предаседателят на Запорожката областна военна администрация Иван Фьодоров написа в приложението, че дванайсетгодишно момче и жена са ранени при атаката с дронове в Запорожие.
Сирените в града бяха задействани в 20:03 часа, атаката с дронове започна към 21.00 часа. Пожар избухна в Запорожие в резултат на свален дрон, се казва в съобщението на областния управител. Прозорците на девететажна жилищна сграда са изпочупени от взривната вълна, допълни Иван Фьодоров.
В Запорожка област българската общност е около 30 хиляди души. Компактното заселване на българската общност в областта е концентрирана в Приморски, Мелитополски, Бердянски и Приазовски райони, които в момента са окупирани.
Прочети цялата публикация



Защо Иран е целта?
Русия потвърди: Украйна е предприела една от най-мащабните си атаки с дронове
Руската армия наближава Славянск, евакуират деца от града
Украинската армия поставя все по-големи предизвикателства пред Москва на фронта
Украйна си връща почти целия контрол над Днепропетровска област
С две знакови речи на Макрон за 2 дни Франция се върна в центъра на голямата геополитика
Дарина Григорова при Явор Дачков: България реализира националния си идеал само в съюз с Русия
ВСУ провеждат контраофанзива срещу настъпление на русниците в Днепропетровска и Запорожка област
Руските сили са превзели село в Източна Украйна
Кремъл демонстрира мускули! Русия спешно затяга регулациите в интернет
Хакан Фидан: Срещата на страните от Персийския залив в Рияд беше последно предупреждение към Иран
Дневен хороскоп за 22 март: Дева – използвайте енергиите си, Водолей – избягвайте пререкания
Тръмп даде ултиматум от 48 часа на Иран да отвори Ормузкия проток
Хладно и дъждовно в неделя край морето, затопляне към средата на седмицата
Ирландският актьор Бари Киоган се отказа от публични изяви заради онлайн тормоз
Талантите от "20 под 20" | Виктория Колева, която превръща биоотпадъците в зелена енергия
Няколко експлозии са били чути в Йерусалим
Светците на деня: Духовникът от Синай и смелият пастир от Анкира