Карлос Насар: Смачках конкуренцията психически и физически
Карлос Насар бе специален гост в студиото на „Арена спорт“ по БНТ. Щангистът ни изпраща невероятна година, в която стана европейски, световен и олимпийски шампион. Талантливият спортист сподели каква е формулата на успеха.
„Подобни успехи се постигат с много труд, капчица късмет в правилния момент и с правилните хора до теб. Сам човек трудно може да си намира правилния път. Трудното беше преди титлите и състезанията. Участвах във всяко едно състезание, смачквах съперниците ми, не беше нужно да ходя на всички тези състезания, но според мен така ги пречупих психически и в един момент те спряха да се борят. На европейското първенство имаха някаква надежда за победа, но на Олимпийските игри бяха сринати и не си помисляха за първото място. А и аз не им давах повод да мислят, че нямат да го вземат“, коментира Насар.
Щангистът разкри подробности и за контузията в рамото, с която ще се бори в следващите месеци. Насар е категоричен, че на този етап няма да се подлага на операция. „Рамото ми определено е нестабилно. На световното на последния ми опит на 225 кг, при вдигната щанга, рамото ми поддаде. Нямам усет към тази ръка, в доста от случаите губя контрол, това води до други проблеми. Разрушава се самата кост, което води до ужасни болки, натоварва сухожилието и мускулите. Трябва да се работи със специалисти още от януари месец. Ядосах се, защото знам, че мога, не успях. Не предвидих какво може да се случи. Винаги искам всичко да е максимално добре. Нашите цели са големи, не се страхувам да мечтаем“, сподели Насар.
Талантът от Червен бряг коментира предстоящата смяна на категорията, както и целите, които си поставя за следващата година. „Целите са същите, на първо място да сме на първо място. После ще гледаме високите тежести и рекордите, конкурентите да ги мачкаме психически и физически да ги изключим като конкуренти за следващите Олимпийски игри. Тази година бях на всяко едно състезание. Ще ви дам пример с един китаец на турнира в Тайланд, когото изпратих на много голяма тежест. Той се контузи и не успя да участва на Олимпийските игри. Това е част от стратегията да ги обработвам“, каза Карлос Насар.
Насар коментира и какво му предстои в близко бъдеще. „Европейското първенство в Молдова е първо, надявам се да го хванем. Започваме лечение с рамото, ще имаме известна почивка. Дано времето ни стигне за участие на европейското“, сподели Насар.
Щангистът сподели и за трудните моменти, през които е преминал, като загубата на треньора Илиян Илиев и контузията в ахилеса.
„Най-трудния период в живота ми. Всичко се случи заедно - едно след друго, животът доста ме ошамари тогава. Бог изпраща такива неща само на човек, който може да издържи и да поеме по правилния път в живота си. Завинаги в сърцето ми ще остане моят треньор, той е жив в моето сърце и в сърцето на всеки един човек, който го е познавал. Той промени играта“, сподели Насар.
С щангиста в студиото беше и неговият кинезитерапевт Атанас Литков. „Психиката на Карлос е най-силното му качество. Той имаше и здравословни проблеми, но въпреки болките показа колко е силен психически. Няма нито едно изпуснато състезание, навсякъде е на макс, трябва да имаш изключителна психика да държиш нивото“, категоричен е Литков.
Прочети цялата публикация



Мадона нанесе удар върху бившия си съпруг Шон Пен в нова песен
Карлос Насар изненада приятелката си с романтичен жест на Белмекен
Карлос Насар с изненада за приятелката си на Белмекен
Продължава издирването на 11-годишната Наталия Славова Асенова от село Константиново
Мексико счупи 40-годишно проклятие, Еквадор потъна в срам
Министърът на туризма: Отчитаме спад от 6% на туристите за първите шест месеца
Джокович впечатли Уимбълдън със сако с тайно послание
Карлос Насар: България е красива и заслужава да бъде видяна
Карлос Насар: България е красива и заслужава да бъде видяна
Паметник на олимпийския шампион по вдигане на тежести Милен Добрев беше открит в село Житница
Легендата Джина Лолобриджида щеше да навърши 99 години днес
Анализ: От 877 км магистрали у нас, в добро състояние са едва 49%. Колкото по-нисък е класът на пътя, толкова по-лошо е състоянието му
Ретроинспекция на битката за МОЧА
Председателят на КЗК: Огромен е ръстът на подадените сигнали
Българка работи като букинг агент на световни диджеи и организира партита в Ибиса
Слаб трус в Разград през нощта
Заради горещините Франция отчете ръст от 29% в смъртните случаи
Христо Стоичков след зрелището Аржентина - Кабо Верде: Страхотна футболна вечер