Рецепта на деня: Домашен пастет от пилешки дробчета
Необходими продукти: пилешки дробчета – 500 г; лук – 1/2 глава; чесън – 4 скилидки; масло – 100 г; коняк – 50 мл; сметана (20%) – 100 милилитра; мащерка, сол и черен пипер на вкус. Начин на приготвяне:
Накиснете дроба във вода или мляко по желание, след което почистете и нарежете дроба на парчета. Лукът трябва да бъде обелен и нарязан на половин пръстени, чесънът не трябва да се смачква, а да е нарязан на филийки. Разтопете маслото (80 г) в тиган, запържете лука, чесъна и черния дроб за 10 минути.
След това трябва да добавите коняк и да изпарите алкохола на силен огън за 4-5 минути. След това добавете мащерка, сол, черен пипер на вкус, сметана и гответе до сгъстяване за 3-4 минути. След като е готово, се смила с блендер до гладкост, съхранява се в съд с капак в хладилника, залива се с разтопено масло, пише flagman.bg.
Прочети цялата публикация



Рецепта на деня: Телешки джолан "Особуко"
Рецепта на деня: Свинска кавърма по селски
Съдят голямата звезда на Локо София в Англия
Рецепта на деня: Орехов чийзкейк с карамел
Рецепта на деня: Свински ребърца с кисело зеле
Рецепта на деня: Бабиният лучник за Йордановден
Рецепта на деня: Постни пълнени чушки с ориз
Папагал – практическо ръководство за избор, грижи и изгодно закупуване
Рецепта на деня: Пълнена пита "Хайдушки калпак"
Рецепта на деня: Коледен яйчен пунш
Радев ще връчи мандат за съставяне на правителство на ГЕРБ
Тръмп: Гренландия ще бъде наша, няма да я дам на Китай и Русия
В САЩ започна наказателно разследване срещу шефа на Федералния резерв Джером Пауъл ВИДЕО
Урсула фон дер Лайен подписва търговското споразумение с Меркосур в Парагвай на 17 януари
Зимни неволи: Хиляди туристи се оказаха блокирани в Северна Финландия, обявиха неучебен понеделник в Истанбул
Тръмп за Иран: Само да са посмели да ударят наши бази - отговорът ни ще бъде невиждан!
Орландо Меджик - Ню Орлиънс Пеликанс 128:118 /репортаж/
Симитли посрещна делегация от Монголия заедно с председателя на Групата за приятелство България – Монголия в 51-вото Народно събрание Росица Кирова
Свиреп студ сковава цяла България в понеделник, градусите падат до...
Българин занесе 3 бидона монети в банката, за да ги размени в евро