Норвегия остро критикува намесата на Илон Мъск в чуждестранни политики
Норвежкият премиер Юнас Гар Стьоре заяви, че е обезпокоен от факта, че Илон Мъск се намесва директно в политическите процеси на страни извън САЩ, предаде Ройтерс, цитирано от БТА.
„Смятам за тревожно, че човек с огромен достъп до социални медии и значителни икономически ресурси влиза толкова активно в управлението на други държави“, подчерта Стьоре в интервю за норвежката обществена телевизия.
Той добави, че такава намеса е неподходяща между демократични държави и съюзници, като обяви, че ако Мъск се опита да повлияе на политиката в Норвегия, политиците трябва да се дистанцират от тези усилия и да изразят колективен отпор.
Прочети цялата публикация



Движението „No Kings“ провежда "културен" национален протест в САЩ на 80-тия рожден ден на Тръмп
След намесата на Илон Мъск: Осъдиха двама българи за нападение над малолетни в Шотландия
Втора поредна нощ на сериозни сблъсъци и насилие в Северна Ирландия ВИДЕО
Обвиниха Мъск в нагнетяване на напрежението преди протестите в Белфаст
Левият Иван Селеда и крайнодесният Абелардо де ла Есприела отиват на президентски балотаж в Колумбия
"Одисея" на Кристофър Нолан няма да бъде прожектиран в Русия
ИИ ще доведе до супер ДЕфлация: Мъск
Tesla твърди, че FSD е 10 пъти по-сигурен от човека, но трябва да го докаже
Колко време ще е нужно на Илон Мъск да похарчи 1,1 трилиона долара?
Нов разрив между Мелони и Тръмп
Норвегия излиза за нова победа срещу Сенегал и място на 1/16-финалите
Парк или паркинг: Спор за Борисовата градина
Йордания и Алжир в директен сблъсък за оцеляване на Мондиала
Тежки обвинения към президента на ФИФА заради Световното
Йордания срещу Алжир: "Познай резултата" с Gong.bg
Световни шампиони под пара: Меси и Мбапе излизат за ранна елиминационна виза
ИИ ще доведе до супер ДЕфлация: Мъск
Ще останат ли плажове по Черноморието без спасители?
Китай блокира износа на технологии към 10 американски компании