Стоян Тончев: Със сигурност този път ще фалират държавата, ако се задържат във времето, улисани в кльопачката
Не мога да си представя как Ахмед Доган, когото всички видяхме, че не знае на кой свят се намира, след като Пеевски му взе партията и го изкара “по пантофи” на улицата от летния и от зимния сарай, извива ръцете на Борисов и Пеевски за съставянето на правителство. Не мога! Но пък си мисля, че един такъв кабинет, ако се случи изобщо, в който са включени всички кръгове и лобита в държавата, ще бъде донякъде оздравителен както за заспалото българско гражданско псевдообщество, така и за плутократичната криминална партийна система. То Борисов, Пеевски, Орлиналексиевци, Доган, Пътя на Копринката… наред с цялата олигархична флора и фауна. Засега липсват само ПП-ДБ, но не пречи в движение да включат отново на софрата капиталци и старите ченгета - за да не се вдига шум на масата! Със сигурност този път ще фалират държавата, ако се задържат във времето, улисани в кльопачката! Ние знаем до какви социални, финансови и икономически кризи водят съвместните управления на БСП и ДПС, но този път отпред стоят мандатоносителите Борисов и ГЕРБ, които се очертава в най-голяма степен да операт накрая пешкира. И това се надявам този път да е наистина оздравително за гражданите, които разбират единствено от много голям гърч и дълбоко бъркане в джобовете им. От друга страна много партии и партийки ще изчезнат от парламента. Ще се оздрави и партийната система! Ние си спомняме как близо 10 години БСП стоя извън голямата игра и в какво джудже се превърна, след прословутата целувка между Местан и Станишев на “Орлов мост”. Знаем какво се случва и с тези, които попаднат в прегръдката на ГЕРБ - Атака, НФСБ, Марешки и Воля, ВМРО, Реформаторски блок, Яне Янев и т.н. Те просто изчезват в политическото небитие. Нека всички се прегръщат и целуват! Този път наистина може да им е за последно. А и Пеевски вече го пророкува - след изборите в парламента ще има една “Нова партия” (вероятно визирайки Радевата), ГЕРБ, ДПС-Ново начало и Възраждане. Но има едно голямо “ОБАЧЕ”! Като завият ураганите и заблъскат цунамитата отвън и отвътре, да не се окажат и те в насипно състояние. P. S. Първият мандат може да бъде върнат неизпълнен. Натам отиват нещата.
Прочети цялата публикация



Седемте причини, които най-накрая ще принудят Путин да поиска мир
Защо Радев брани руския патриарх? Архим. Никанор пред ДВ:
Боян Рашев: Дъжд от вечни химикали се излива над планетата
Ползата от украинската афера - поданици на търпимостта
Литва съобщи, че е част от плана за разполагане на американски ядрени оръжия в Европа
"Самолетоносач" на морските пътища на Суец - Източното Средиземноморие
Изоставен даже и от Армения, Путин губи империята си
Владо Йончев: Краят на войната ще е най-кръвопролитен
От "Епична ярост" до енергийна нестабилност: зов за пробуждане, който Европа не може да игнорира
Ръководството на Левски: Няма да платим нито евро, преди компетентните институции да се произнесат
Трима убити при стрелба в еврейски район в Монреал (видео)
Откриха мъртви две малки деца в кола на паркинг във Франция
Новият директор на Пирин, Г. Калпакчиев: Не съм собственик на клуба, а кандидат-купувач, одитът ще реши дали сделката ще се случи
Космическа "детска градина": "Джеймс Уеб" с ново изображение на звезди в Молекулярния облак на Орион (СНИМКА)
Джорджина Родригес разгорещи социалните мрежи с нова фотосесия в басейн
Нетаняху: Израелската армия има пълна свобода на действие в Южен Ливан
Героят Меси: Наслаждавам се на момента и виждам докъде можем да стигнем заедно
"Тераса на нощно кафене": Детайлите, които разкриват гения на оригиналната „звездна нощ“ на Ван Гог
Семейната сага на Бекъм: Нови обрати и опити за помирение
Защо Зеленски заплашва с удари Беларус и какво значи това