На Острова: "Орешник" е ужасяващо оръжие за комбиниран удар с традиционни ракетни системи
Най-новата руска ракета "Орешник" ще се превърне в "страховито оръжие", когато се комбинира с други традиционни ракетни системи, каза британският военен анализатор Александър Меркурис в своя блог в YouTube.
„Това са абсолютно ужасяващи системи за поразяване на военни цели на вражеска територия. Първо "Орешник" ще унищожи всички защитни съоръжения, всички укрепления. Следващият удар с традиционна ракетна система ще е насочен срещу личния състав и ще причини невъобразимо разрушение“.
На 21 ноември Русия нанесе удар по военния завод "Южмаш" в Днепропетровск, който произвежда ракети. Руските военни изпитаха в бойни условия една от най-новите системи със среден обсег с безядрена хиперзвукова балистична ракета. Този пуск беше отговор на ударите, нанесени от украинските въоръжени сили по цели в Курск и Брянск с американски и британски ракети ATACMS и Storm Shadow.
В случай на групово използване ударът от такава ракета е сравним с използването на ядрено оръжие, без да се счита за такова.
Прочети цялата публикация




Тайният доклад за президента
Зеленски сключва нови договори за оръжия и военна помощ със съюзниците, за да защити страната си от Русия
Сергей Лавров разговаря с Абас Арагчи и замина на посещение в Китай
Фламингото и лигльовците
Въпреки обявеното примирие: Иран и Израел продължават да се обстрелват с ракети
Доналд Тръмп: Друг ултиматум към Иран няма да има
Израелската армия потвърди, че е ударила нефтохимически комплекс в област Махшахр в югозападен Иран
Иран стартира втора вълна от ракетни удари срещу Израел за нощта
Иран има желание да сложи край на войната, но иска гаранции
Огромно огнено кълбо се образува в небето над Исфахан: САЩ атакуваха ирански ядрен обект
Тръмп: Иран ще продължи да преговаря, иначе ще се сблъска с невиждани проблеми
Неизвестен откри огън по туристи на пирамидите в Мексико. Загинал е канадец, ранените са 13 ВИДЕО
Зеленски: Тръмп не може да е гарант за сигурността на Украйна, изтеглянето ни от Донбас ще е стратегическо поражение
На 21 април 1967: Превратът на черните полковници в Гърция
Кристъл Палас - Уест Хем 0:0 /репортаж/
Тим Кук се оттегля от поста си на главен изпълнителен директор на Apple и предава ръководството на Джон Тернус
Кристъл Палас и Уест Хем не се победиха в равностоен двубой
Лече взе точка от Фиорентина, но остава в опасната зона
Бийбър сбъдна мечтата на Били Айлиш на Coachella