Челси се поздрави с трите точки срещу Уулвърхамптън и вече е в Топ 4
Челси постигна първата си победа в Премиър лийг от началото на годината. Тимът на Енцо Мареска прекъсна негативната си серия с домакински успех срещу Уулвърхамптън с 3:1. По този начин "сините" от Лондон изпревариха Манчестър Сити и Нюкасъл и заемат четвърто място в класирането. Уулвърхамптън остана над зоната на изпадащите, но с еднакъв актив с първия отбор под чертата - Ипсуич.
След като по-рано през сезона разгроми същия съперник с 6:2, този път Челси стигна до победата по-трудно. Тоси Адарабиойо откри резултата в 24-тата минута, но в самия край на полувремето Мат Дохърти изравни след груба грешка на вратаря Роберт Санчес. За разлика от домакинствата на Фулъм (1:2) и Борнемут (2:2), Челси не се огъна след почивката. С голове на Марк Кукурея (60') и Нони Мадуеке (65') "сините" заслужиха трите точки и се доближиха от Арсенал и Челси.
"Сините" наложиха високо темпо в началните минути, като най-активен беше Мадуеке. Домакините стигнаха до няколко статични положения, но не се възползваха от тях. След пас на Мадуеке пред Палмър се откри възможност да шутира към вратата на "вълците", но топката мина над напречната греда. Малко по-късно звездата на Челси стреля по-точно, но този път Жозе Са внимаваше и спаси.
В 23-тата минута Дохърти върна с глава към стража на Уулвърхамптън, който беше тръгнал напред. Педро Нето веднага опита да се възползва от подаръка, но Дохърти съумя да поправи грешката си. Голът обаче не закъсня. След удар на Рийс Джеймс и рикошет в играч на гостите, топката попадна на крака на Адарабойо, който веднага я прати в мрежата. Ситуацията беше прегледана с ВАР за евентуална игра с ръка на голмайстора, но такава нямаше и Челси поведе.
Попадението не промени подхода на лондончани. Те продължиха да атакуват в търсене на втори гол, но и гостите се активизираха. В 40-ата минута Куня нанесе удар, който обаче беше блокиран и топката стана лесна за Роберт Санчес. В ответната атака Андре получи жълт картон за нарушение срещу Палмър. В края на полувремето действията се пренесоха изцяло в половината на Челси изглеждаше стабилна.
В добавеното време на първата част Роберт Санчес не се намеси добре след едно центриране от корнер и изпусна топката. В суматохата най-бързо се ориентира Мат Дохърти, който протегна крак и отблизо изравни - 1:1.
Челси искаше бързо да си върне преднината и в началото на втората част отново притисна гостите. Мадуеке не спираше да тормози бранителите на "вълците", но сякаш не намираше достатъчно подкрепа от съотборниците си.
В 60-ата минута публиката на "Стамфорд Бридж" се зарадва. Мадуеке центрира от десния фланг, Дюсбъри-Хол леко отклони топката и с глава и тя попадна на крака на Кукурея. Испанецът не се поколеба и простреля Жозе Са в своя мач номер 100 с екипа на Челси в Премиър лийг.
В 66-ата минута Челси вкара и трети гол. Негов автор стана Мадуеке в 66-ата минута. Попадението можеше да е на Трево Чалоба, който нанесе удар с глава след центриране от статично положение на Коул Палмър. Жозе Са беше преодолян и топката влизаше във вратата, но Мадуеке я довкара на сантиметри пред голлинията.
При този резултат лондончани се успокоиха и установиха траен контрол над случващото се на терена. НикоДжаксън също успя да отбележи гол, но той беше отменен заради засада. Мареска даде почивка на Рийс Джеймс и пусна вместо него Аксел Дисаси, а Мало Густо замени Киърнън Дюсбъри-Хол.
В 83-тата минута Роберт Санчес отрази изстрел на Странд Ларсен. Секунди преди края на редовното време норвежецът още веднъж пропусна да върне интригата.
През уикенда Челси ще гостува на набралия скорост шампион Манчестър Сити, а Уулвърхамптън ще има трудна задача на своя "Молиню" срещу Арсенал.
Прочети цялата публикация




Ман Юнайтед би Нюкасъл на Boxing Day
Челси измъкна равенство срещу Манчестър Сити на "Етихад"
Ювентус се завърна в Топ 4 с два късни гола срещу Пиза
Астън Вила продължава победната серия, удари и Челси
Ливърпул повали последния и влезе в топ 4
Кирил Десподов каза кой заслужава да е Футболист на годината
Мениджърът на Ливърпул: Невъзможно е да влезем в Топ 4, ако не се подобрим при статичните положения
Замбия шокира Мали с късен гол и си осигури ценна точка в Купата на африканските нации
Ключови битки и драматични развръзки бележат финалния кръг на Лигата на конференциите
Вратарят на Абърдийн Димитър Митов: Разочарован съм, че напускаме Лигата на конференциите
Снегът постепенно спира тази нощ, утре температурите падат под - 10
Мъж на 59 години загина при катастрофа на пътя Разград - Попово, който е затворен за движение
Над 160 убити през последните 2 седмици на протести в Иран (ВИДЕО)
Тръмп си "хареса" Рубио за президент на Куба, съветва Хавана да сключи сделка
Жълт код за мразовито време в цяла Северна България в понеделник
Иран се заплаши Израел и американски бази в региона с удари при атаки от САЩ
Все повече българи напускат Великобритания
Тежка катастрофа с пострадали взе жертва в Разградско
Челна катастрофа със загинал затвори пътя Разград-Попово